Marcel Mojžiš Krimi

Zábery z miesta nehody: Autobus MHD sa zrútil do potoka

V širšom centre Banskej Bystrice sa ráno do potoka zrútil autobus MHD. Kvôli nehode sa uzavrie lokalita, kde došlo k havárii. Úplne nové vozidlo mestskej hromadnej dopravy budú musieť rozpíliť na dve časti. Škoda je odhadnutá na 200 000 €.

Ilustračný obrázok k článku Zábery z miesta nehody: Autobus MHD sa zrútil do potoka
Foto: Slávka Kellová

Banská Bystrica zažila dramatické ráno. Pri Striebornom námestí došlo k nehode autobusu mestskej hromadnej dopravy. Ten pri križovatke ulíc Janka Kráľa a Tajovského celou prednou časťou skončil v potoku.

Šťastie v nešťastí

K nešťastiu došlo ráno krátko po siedmej hodine. Havária si vyžiadala jedného zraneného – tým je vodič (59) autobusu. „Došlo k nehode vozidla MHD. Zranený je vodič,“ povedal pre portál Bystrica 24.sk hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Boris Chmel. Muža previezli do nemocnice, utrpel ľahké zranenia. Veľkým šťastím v nešťastí bolo, že v autobuse sa v čase nehody nenachádzali žiadni cestujúci.

Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Prítomní boli muži zákona, záchranári aj banskobystrickí hasiči. Tí na miesto vyslali tri posádky. „Autobus skončil prednou časťou v potoku. Vozidlo sme zabezpečili proti požiaru,“ povedal pre náš portál krajský hovorca hasičov Erik Piater.

Lokalitu uzavrú, autobus musia rozpíliť

Za nehodou podľa polície pravdepodobne stojí náhle skomplikovanie zdravotného stavu šoféra. „Zišiel mimo vozovku, prerazil zvodidlá a s autobusom vbehol do rieky Bystrička. Pravdepodobnou príčinou dopravnej nehody boli zdravotné problémy vodiča,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Jana Vrbická. Kvôli vyťahovaniu havarovaného autobusu z potoka sa chystá uzavretie miesta nešťastia pre dopravu. Vozidlo MHD budú musieť rozpíliť na dve časti a dostať ho z potoka za pomoci žeriavov. „Škoda bola odhadnutá na viac ako 200-tisíc eur,“ dodala Vrbická.

Marek Modranský zo Slovenskej autobusovej dopravy Zvolen pre agentúru TASR potvrdil, že ide o autobus ich spoločnosti. Ide o linku 25, na ktorú už zaradili ďalší autobus. Vozidlo bolo nové – do prevádzky bolo zaradené len koncom roka 2012. Je to kĺbový a plynový autobus a je jedným z najmodernejších v rámci MHD Banská Bystrica, konštatoval Modranský.

Autobus MHD sa zrútil do potoka
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie