Stanislav Černák Hokej

Horúčavy si zmierňujú zvolenskí hokejisti už na ľade: Začali s ďalšou časťou letnej prípravy

Letné horúčavy majstrovský tím HKM Zvolen už schladzuje na prvom ľade. Od pondelka hráči už naplno trénujú aj preto, že vedenie klubu sa poponáhľalo, ľad sa navrstvilo, vyžehlilo a umožnilo prípravu začalo o týždeň skôr.

Ilustračný obrázok k článku Horúčavy si zmierňujú zvolenskí hokejisti už na ľade: Začali s ďalšou časťou letnej prípravy
Zdroj: Dnes24.sk

Generálny manažér Milan Čanky vníma v klube dosť omladiny. „Záleží na nich, či sa prebojujú do tímu. Nový tréner Lubomír Oslizlo ich bližšie spozná v tej rýdzej podobe až na ľade a mali by mu takpovediac padnúť do oka. Ja osobne by som bol rád, keby sa čo najviac našich odchovancov v mužstve natrvalo ocitlo, aj podľa vlaňajška usudzujem, že je to správna cesta.“

Zvažujú aj posily

V klube zamávali na rozlúčku dvom oporám Lukášovi Juríkovi a Andrejovi Podkonickému. Milan Čanky intenzívne rozmýšľa, koho za nich pod Pustý hrad dotiahnuť. „Je viac ako reálne, že niekto k nám príde, aby stratu nahradil. Uvedomujeme si, že nám s nimi odišlo dosť veľa kanadských bodov, preto by sa nám zišiel aspoň jeden útočník lepších kvalít, ktorý by deficit zmiernil.“

Prípravné zápasy v klube už lákajú aj verných fanúšikov. „Bolo na trénerovi, ako si ich naplánoval. Určil si ich na neskôr aj z dôvodu, že chce najskôr detailne spoznať mužstvo na ľade. My sme predpokladali, že naň hráči vykorčuľujú neskôr, v podstate sme odštartovali ľad takmer o týždeň skôr," prezradil Čanky.

Nový tréner Lubomír Oslizlo, ktorý prevzal taktovku po Petrovi Mikulovi, sa postupne zžíva so zvolenským prostredím. „Mladých hráčov poznám, v lete som ich trénoval, no na ľade ich budem spoznávať až teraz. Z príchodov by som rád spomenul Lukáša Finsterleho zo Zlína, toho som pred tromi rokmi trénoval, je šikovný, uvidím, ako sa odvedy zmenil a či sa počas skúšky osvedčí. Káder máme mladý, skôr by sme potrebovali niekoho skúsenejšieho. Kanadské body budú chýbať, treba dieru zaplátať,“ povedal tréner Oslizlo.

Oporami by mali byť Brabenec a Chovan

Ťahúňmi mužstva sa ponúkajú osvedčení Kamil Brabenec, ktorý sa do prípravy zapojí vo štvrtok, a Michal Chovan. „Mišo prišiel z kontroly od lekára, koleno vyzerá dobre, povolenú má aj vyššiu záťaž, aj posilňovať už môže, začiatkom septembra by mohol naskočiť na ľad,“ upresnil Oslizlo.

Michal Chovan, stopercentný srdciar tímu, sa už nevie dočkať, keď vykročí na ľad. „Cítim sa dobre, najradšej by som už teraz obul korčule. Nerád by som však niečo urýchlil, aby som si nepohoršil, preto na ľad naskočím, dúfam, koncom augusta. Sám som zvedavý ako bude koleno reagovať, či poslúchať na slovo, alebo štrajkovať,“ dodal Michal Chovan.

Foto: www.facebook.com/hkmzvolen

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie