Správy

Investícia za státisíce: V Očovej finišuje obnova 60-ročnej hasičskej zbrojnice

Hasičskú zbrojnicu postavili v podpolianskej obci v roku 1958 v susedstve cintorína. Miestny hasičský zbor bol ale založený už desaťročia predtým

Ilustračný obrázok k článku Investícia za státisíce: V Očovej finišuje obnova 60-ročnej hasičskej zbrojnice
Zdroj: TASR

V Očovej v okrese Zvolen finišujú s obnovou vyše 60-ročnej hasičskej zbrojnice. Podstatnú časť z rozpočtu asi 200 000 eur hradí obec.

„Na projekt sme získali 30 000 eur z Ministerstva vnútra SR, ďalších asi 170 000 eur ale ide z nášho rozpočtu,“ povedal starosta Očovej Ján Senko.

Hasičskú zbrojnicu postavili v tejto podpolianskej obci v roku 1958 v susedstve cintorína. Miestny hasičský zbor bol ale založený už desaťročia predtým, v roku 1924. Vtedy mal 22 členov. „Disponoval dvoma striekačkami, ťahanými konskými záprahmi,“ pripomenul starosta.

Podľa neho očovská hasičská zbrojnica už nespĺňala parametre na uskladnenie novej techniky, ktorú obec získala od štátu v uplynulých rokoch. Od roku 2007 majú napríklad miestni dobrovoľní hasiči k dispozícii veľké hasičské auto Tatra, ktoré bolo v roku 2016 repasované a do starej hasičskej zbrojnice sa už nezmestilo. Dobrovoľní hasiči disponujú aj malým požiarnym vozidlom Iveco a dvoma požiarnymi vozíkmi.

Senko usudzuje, že zbrojnica by mala byť hotová v apríli 2020. Následne sa stane plnohodnotným zázemím nielen pre hasičskú techniku, ale aj pre všetkých 45 členov dobrovoľného hasičského zboru.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie