Stanislav Černák Hokej

Ján Lašák bude v Liberci spoluhráčom Martina Barteka: O zmene klubu rozhodli ambície pre ďalšiu kariéru

Zvolenský rodák a majster sveta z roku 2002 Ján Lašák (34), ktorý začal aktuálnu sezónu v Trenčíne, si balí kufre a putuje do českej extraligy.

Ilustračný obrázok k článku Ján Lašák bude v Liberci spoluhráčom Martina Barteka: O zmene klubu rozhodli ambície pre ďalšiu kariéru
Zdroj: TASR

Slovenský hokejový brankár Ján Lašák odišiel z Dukly Trenčín do českého Liberca, kde podpísal vo štvrtok zmluvu do konca sezóny. Pri rozhodovaní o odchode zohrali rolu ambície, jeho účasť v exhibičnom zápase Výberu extraligy proti reprezentácii SR po zmene pôsobiska je tak ohrozená

V Liberci aj s Bartekom

V kádri „bielych tigrov“ bude Lašák spoluhráčom s piatimi Slovákmi. Okrem Melicherčíka, s ktorým bude spoločne s Čechom Marekom Schwarzom bojovať o post jednotky, pôsobí v Liberci aj dvojica bekov Adam Jánošík s Martinom Čakajíkom, útočník Tomáš Bulík a ďalší Zvolenčan Martin Bartek.

Na severe Čiech podpísal vo štvrtok zmluvu do konca sezóny. „Našim zámerom je posilnenie na brankárskom poste ešte pred koncom prestupového obdobia. Príchodom skúseného gólmana chceme vyriešiť určitú nevyrovnanosť na tomto poste a pred záverom sezóny chceme mať k dispozícii troch vyrovnaných brankárov. Jeden z nich však bude častejšie pôsobiť na farme v Benátkach na Jizerou,“ uviedol na oficiálnom webe Liberca generálny manažér klubu Ctibor Jech.

Koniec koncov zo zvolenskými odchovancami musia byť v Liberci spokojní. O kvalitách našich chlapcov presvedčil počas 7. sezón už Andrej Podkonický, ktorý pôsobil v drese „bielych tigrov“ od sezóny 2004/2005 až do ročníka 2010/2011 prakticky nepretržite. Akurát ročník 2007/2008 skúsil nadnárodnú KHL v drese Viťaz Čechov, ale ešte v tej istej sezóne sa vrátil späť pod Ještěd.

Financie neboli dôležité

Pri rozhodovaní o zmene pôsobiska zohrali veľkú rolu v Lašákovom prípade najmä ďalšie ambície. „Rozhodlo to, že som dostal šancu zabojovať ešte o ďalšiu zmluvu a svoju budúcnosť. Financie nehrali až takú rolu, skôr ambície pre ďalšiu kariéru,“ uviedol 34-ročný brankár v rozhovore pre oficiálny web Dukly. Na slovenské klziská sa vrátil po troch rokoch a tretia extraligová zastávka v Trenčíne pre neho predstavovala aj tretiu najlepšiu v doterajšej kariére. „Prišiel som do Trenčína na pár zápasov a nakoniec som tu bol až do konca januára. Musím povedať, že najkrajšie roky svojej kariéry som zažil v Pardubiciach, kde sme získali trofej. Pekné roky boli v Norfolku, v americkej AHL a potom nasleduje Dukla,“ dodal.

Odchodom do českej extraligy sa Lašákovi skomplikuje účasť v stretnutí Výberu extraligy proti reprezentačnému tímu Vladimíra Vůjteka, ktoré sa uskutoční 3. februára v bratislavskej Slovnaft aréne. „V Česku sa hrá aj v utorok, piatok a nedeľu, takže to som už úplne vypustil z hlavy. Na bratislavskom štadióne mi asi nie je súdené zahrať si. Raz mi to prekazilo zranenie, v druhom prípade prestup. Nič to, divácke návštevy si užijem aj na českých štadiónoch,“ priznal Lašák.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie