Stanislav Černák Hokej

Obšut (37) trénuje s HKM: Bude v nadchádzajúcej sezóne pôsobiť vo Zvolene?

Slovenský hokejový obranca Jaroslav Obšut sa pripravuje na nový extraligový ročník s kádrom majstrovského HKM Zvolen. V prípade nezáujmu o jeho služby v zahraničí plánuje odštartovať sezónu pod Pustým hradom.

Ilustračný obrázok k článku Obšut (37) trénuje s HKM: Bude v nadchádzajúcej sezóne pôsobiť vo Zvolene?
Zdroj: TASR

Tridsaťsedemročný bek začal uplynulý ročník v klube KHL Donbass Doneck, neskôr pokračoval v siedmich stretnutiach vo Zvolene, sezónu napokon dohral v Spartaku Moskva. Klub z metropoly Ruska však zmluvu s Obšutom nepredĺžil. Prioritou pre odchovanca zvolenského hokeja však naďalej zostáva zahraničie.

„Bavili sme sa s vedením HKM už o všetkom, no naozaj preferujem zahraničie,“ potvrdil v rozhovore pre portál slovenskozije­hokejom.sk Obšut, ktorý sa však prípadnej pomoci aktuálnemu extraligovému majstrovi nevyhýba. „Ak by ale dobrá ponuka prišla neskôr, je šanca, že sezónu začnem vo Zvolene.“

Dvojnásobný účastník majstrovstiev sveta zvažoval na začiatku letnej prípravy aj prípadný koniec profesionálnej kariéry vo veku 37 rokov. „Dostavali sme vo Zvolene dom, manželka je tehotná a prvé mesiace boli pre ňu veľmi ťažké, preto som rozmýšľal o možnom ukončení svojej kariéry,“ objasnil Obšut myšlienky o konci aktívnej športovej činnosti, napokon sa však rozhodol s hokejom pokračovať.

Prešovský rodák strávil sedem rokov na začiatku kariéry v zámorskej AHL, sedem štartov si pripísal aj v zámorskej profilige v St. Louis a Colorade. Po návrate do Európy obliekal dres švédskej Luley, v KHL pôsobil v Spartaku Moskva, Atlante Mytišči, Donbasse Doneck a ako kapitán aj v Diname Minsk.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie