Tomas Gemza Hokej

Juniori zdolali Mikuláš, zajtra majú prvý mečbal!

Juniori HKM Zvolen privítali dnes za stavu 1:1 v štvrťfinálovej sérii doma Liptovský Mikuláš.

Extraliga juniorov, štvrťfinále play-off, 3. zápas:

HKM Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (1:1, 1:2, 3:0) – stav série 2:1

Góly: 14. Ľupták (Ihnaťo, Fekiač), 31. Ihnaťo (Fekiač), 50. Buda (Heckl,Pač), 51. Ďaloga (Puliš), 55. Ihnaťo ( Pač) – 18. Macík (Piatka, Pajong), 33. Piatka (Pajong,Duriš), 40. Macík (Pajong,Piatka), rozhodoval Štefik – 125 divákov

HKM: Jelen – Jaško, Pokovič, Zošiak, Ťavoda, Ďuriš, Pač, Kučera, Škantár – Ihnaťo, Fekiač, Ľupták – Líška, Puliš, Ďaloga – Škorík, Heckl, Buda – Šagát, Nociar, Kurek

Zvolenčania si na Liptove vytvorili výbornú východiskovú pozíciu, keď síce prvý duel prehrali 1:2, no v druhom zdolali Mikulášanov presvedčivo 8:3. Vo Zvolen sa vo štvrtok hral vynikajúci juniorský hokej, o ktorý sa pričinili obidve družstvá. Úvodný gól stretnutia strelili domáci Ľupták, hostia však o 4 minúty v oslabení vyrovnali na 1:1.

V polovici druhej tretiny mali Liptáci ideálnu šancu na strelenie gólu, keď hrali presilovka 5 na 3. Gól však napriek dvojnásobnému oslabeniu strelili domáci, keď ušli Fekiač s Ihnaťom a druhý menovaný dostal HKM do vedenia – 2:1. Tesne po skončení mikulášskej presilovky však Zvolenčania predsa len kapitulovali – na 2:2 vyrovnal Piatka. Záver druhej tretiny mal pre rytierov trpkú príchuť – 6 sekúnd pred sirénou sa hostia Macíkom prvýkrát v stretnutí dostali do vedenia – 2:3.

V záverečnej tretine však domáci predviedli výkon ako z veľkej knihy. V päťminútovke medzi 50. a 55. minútou strelili 3 góly, keď sa do listiny strelcov zapísali Buda, Ďaloga a Ihnaťo. Domáci hokejisti porazili Liptákov 5:3 a v sérii dokonali obrat z 0:1 na 2:1. Zajtra, v piatok 4. marca, budú mať o 16. hodine na domácom ľade prvý mečbal.