Kam sa cez týždeň oplatí skočiť vo Zvolene? Opäť je z čoho vyberať

Ponuka akcií na najbližšie dni je znovu poriadne pestrá. Vybrali sme pre vás desiatku akcií, ktoré stoja za to!

Eva Drugdová

Dvor Zrnka zdravia

16. mája 2017 od 9.00 do 17.00, Hviezdoslavova ulica 20

Zrnko zdravia pripravuje stretnutie s dobrým jedlom a tvorivými rukami. Môžete tam nájsť domáce zaváraniny, ručne šité hračky, výrobky z kože, maľovanie na tvár aj hodváb, no a deti sa potešia tvorivým dielňam.

Zvolenské randevu. Hosť Maroš Kramár a Rasťo Piško

16. mája 2017 o 18.30, Hotel Poľana

Utorkový večer vám spríjemní pokračovanie hudobno-zábavnej šou Jána Snopka so známymi osobnosťami. Môžete sa tešiť na Rasťa Piška a Maroša Kramára.

Inéz Melichová a Mária Blšáková

17. mája 2017 o 16.30, Krajská knižnica Ľudovíta Štúra

Vo zvolenskej knižnici sa uskutoční dvojkrst kníh slovenských autoriek, pričom nebude chýbať ani autogramiáda a predaj kníh. Inéz Melichová vám odprezentuje svoju novú knihu Milenci prežijú a Mária Blšáková predstaví román Takmer zabudnutá láska.

Riešenie parkovania na sídlisku Západ – Tepličky

18. mája 2017 o 18.00, ZŠ Námestie mládeže, aula

Ak vás stále trápia problémy s parkovaním na sídlisku Západ, môžete sa k tomu pokojne vyjadriť. V aule základnej školy na sídlisku Západ sa totiž uskutoční verejná diskusia vedenia mesta s občanmi.

Štvorylka

19. mája 2017 o 12.00, Námestie SNP

Na zvolenskom námestie sa na poludnie bude konať hromadné tancovanie štvorylky. Festival predstavuje synchronizované tancovanie štvorylky v rôznych mestách, väčšinou 3. piatok v mesiaci máji na významných verejných miestach. Mladí ľudia môžu dokázať, že sa vedia tešiť z tanca a poriadne sa zabaviť.

Juraj Soviar – prezentácia knihy Nemaľuj ženu na stenu

19. mája 2017 o 17.00, Krajská knižnica Ľ. Štúra

Juraj Soviar je básnik a textár, no predovšetkým známy ako textár skupiny Elán. Písal texty pre Vaša Patejdla, Janka Lehotského, Paľa Drapáka, či skupinu Taktici. V súčasnosti je na umeleckej voľnej nohe. Doposiaľ vydal tri knižky a chystá sa predstaviť svoju najnovšiu – Nemaľuj ženu na stenu, ktorá je výberom piesňových textov.

Vegánska večera

19. mája 2017 o 17.30, Alimonia, Námestie SNP

Priaznivci vegánskej stravy rozhodne nevynechajú večeru v Alimonii, na ktorej budú môcť ochutnať vegánsku stravu a podeliť sa o recepty. Každý účastník prinesie akékoľvek vegánske jedlo a vytvorí sa jeden spoločný stôl, z ktorého si naberiete, na čo máte chuť. Prekvapením večera je mladá kapela Lusk, ktorá vám spríjemní čas.

Family day spojený s detskou letnou burzou

20. mája 2017 o 10.00, Občianske centrum OKO, Zvolen-Západ

Pre rodiny s deťmi je naplánovaný deň plný zábavy. Na najmenších čakajú rôzne športové aktivity, vedomostné súťaže, aktivity na motoriku, skákací hrad a maľovanie na tvár. Mamičky si zatiaľ budú môcť nakúpiť detské oblečenie a športové potreby na letnej burze, ktorá sa uskutoční v občianskom centre OKO.

Soul/Funk/Breaks

20. mája 2017 o 21.00, BarBar, Námestie SNP 36

V sobotu vás v BarBare čaká príjemný hudobný večer, kde sa o zábavu postarajú Danyl a Kozmo.

Noc múzeí a galérií

20. mája 2017, SNG Zvolenský zámok a Lesnícke a drevárske múzeum

Noc múzeí a galérií je celoeurópske podujatie, ktorého cieľom je prezentovať kultúrne dedičstvo pri neformálnom vzdelávaní a kultivovanom oddychu. V tomto čase múzeá a galérie otvárajú verejnosti svoje skryté komnaty a odkrývajú tajomstvá, ktoré si starostlivo strážia. Čo všetko vám poodhalí Slovenská národná galéria a Lesnícke a drevárske múzeum? Príďte odkryť ich tajomstvá v túto výnimočnú noc.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame