Správy

Karanténne opatrenia v školách? Takáto je situácia vo Zvolene

Karanténne opatrenia spočívajú v domácej izolácii žiakov, pedagogického a ostatného personálu daného predškolského alebo školského zariadenia (školy či iba triedy).

Ilustračný obrázok k článku Karanténne opatrenia v školách? Takáto je situácia vo Zvolene
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Karanténne opatrenia v základných školách vo Zvolene pre nový koronavírus zatiaľ nemuseli prijať. Hovorca mesta Martin Svatuška potvrdil, že v školách, ktorých zriaďovateľom je samospráva, je riadne vyučovanie.

Do prvých ročníkov základných škôl v správe mesta Zvolen nastúpilo v tomto školskom roku 352 prvákov. Najviac, 69, chodí do Základnej školy na Hrnčiarskej ulici v centre mesta a do školy na Ulici Martina Rázusa na sídlisku Zlatý Potok. Šesť základných škôl navštevuje spolu 3215 žiakov.

Aj štyri základné školy pod Poľanou fungujú bez obmedzení. Hovorca mesta Detva Milan Suja v stredu uviedol, že všetky detvianske základné školy fungujú v riadnom režime. Ich zriaďovateľom je mesto Detva a po letných prázdninách do nich začalo chodiť 1270 detí.

Karanténne opatrenia spočívajú v domácej izolácii žiakov, pedagogického a ostatného personálu daného predškolského alebo školského zariadenia (školy či iba triedy). Nariadený je odber biologického materiálu na zistenie prítomnosti nového koronavírusu a nutnosť aktívne monitorovať svoj zdravotný stav.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie