Jakub Forgács Kultúra

Kinematograf sa vracia do Zvolena. 4 filmy, ktoré premietnu priamo na námestí

Sledovanie filmov pod holým nebom má rozhodne svoje čaro. Už onedlho si ich budeme môcť pozrieť hneď niekoľko priamo na Námestí SNP.

Ilustračný obrázok k článku Kinematograf sa vracia do Zvolena. 4 filmy, ktoré premietnu priamo na námestí
Zdroj: TASR

Ak patríte k milovníkom filmu, rozhodne zbystrite pozornosť. Do nášho mesta sa chystá pojazdné kino známe ako Bažant Kinematograf. Tento rok so sebou opäť prinesie pod Pustý hrad štyri české a slovenské filmy Premietať sa bude od 28. do 31. augusta priamo na Námestí SNP. Začiatok premietaní je stanovený na 20:30. Na aké filmy sa môžete tešiť?

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

28. augusta – Hastrman

Romantický a zároveň ironický príbeh hastrmana alias baróna de Caus, ktorého láska k dedinskému dievčaťu Katynke napĺňa nekonečným šťastím a spaľujúcou vášňou. Barón sa vracia so svojím sluhom z ciest po svete, aby obnovil rybníky na svojom panstve. Ako moderný a osvietený človek sa vymyká štandardnému dedinskému životu.

29. augusta – Dôverný nepriateľ

Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru. Revolučný server vytvorený s cieľom uľahčiť životy svojim majiteľom sa vymkne spod kontroly.

30. augusta – Teroristka

Mária je učiteľka na dôchodku, ktorá celý život svojich žiakov učila, že základom všetkého je slušnosť a násilie nič nerieši. Postupne však prišla na to, že práve na toto sa gauneri spoliehajú a rozhodla sa zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. Jedného pekného dňa si povedala, že už si nechce pripadať hlúpa.

31. augusta – Ženy v behu

Věra prežila s Jindřichom skvelý život a je pevne rozhodnutá splniť jeho posledné prianie – zabehnúť maratón! Emancipovaná a rázna matka troch dcér v tom nevidí žiadny problém. Jednoducho si trasu rozdelia na štyri časti a tých vyše 42 kilometrov zdolajú ako rodinná štafeta. Žiadna z nich vša kzatiaľ neodbehla ani meter.

Foto: ilustračné

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie