Správy

Koronavírus vo zvolenskej nemocnici: Má takmer 50 pozitívnych pacientov

Nemocnica má celkovo reprofilizovaných 80 lôžok pre pacientov pozitívnych na nový koronavírus. Nákaze sa nevyhli ani desiatky zamestnancov.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus vo zvolenskej nemocnici: Má takmer 50 pozitívnych pacientov
Zdroj: TASR/AP

Zvolenská nemocnica má v súčasnosti 41 zamestnancov pozitívnych na ochorenie COVID-19 a jeden je s podozrením na túto chorobu. V pondelok to uviedla Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí.

Takmer 50 hospitalizo­vaných

Podľa nej je v nemocnici pozitívnych na nový koronavírus aj 48 pacientov. S podozrením na ochorenie COVID-19 sú v tomto zariadení štyria pacienti, ďalší štyria si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu.

„Nemocnica má celkovo reprofilizovaných 80 lôžok pre pacientov pozitívnych na nový koronavírus, 70 sú na bežnom lôžku, šiesti si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a štyria sú na oddelení JIS,“ doplnila hovorkyňa.

Platia obmedzenia

V tomto zdravotníckom zariadení od konca septembra minulého roka platí zákaz návštev pacientov. Z preventívnych dôvodov trvá tento stav aj naďalej, aby sa medzi ľuďmi nešíril nový koronavírus. Rovnako platí v súčasnosti aj zákaz prítomnosti otca pri pôrode.

Mobilné odberové miesto zvolenskej nemocnice na bezplatné antigénové testovanie verejnosti sa nachádza v priestoroch klubu dôchodcov v blízkosti nemocnice na Ferjenčíkovej ulici. Odbery sa uskutočňujú každý pracovný deň od 10.00 do 14.00 hod..

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: Ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR

Najčítanejšie