Monika Obrtalová Krimi

Kotleba zaplatí za ublíženie na zdraví 500 eur

Peňažný trest 500 eur vymeral dnes Okresný súd Banská Bystrica Mariánovi K. z mesta pod Urpínom. Bývalého šéfa Slovenskej pospolitosti uznal vinným zo spáchania trestného činu ublíženia na zdraví. Ak by sa splneniu peňažného trestu vyhýbal, čakajú h

Súd mu navyše zakázal počas 18 mesiacov viesť akékoľvek motorové vozidlo. Od uloženia nepodmienečného trestu, ktorý navrhoval prokurátor a ktorého horná sadzba je jeden rok, súd upustil. Peňažný trest aj vzhľadom na to, že Marián K. nebol doteraz súdne trestaný, považuje súd za dostatočný. Rozsudok nie je právoplatný, prokurátor sa práva odvolať sa voči verdiktu súdu vzdal. Marián K. sa k nemu vyjadrí v zákonom stanovenej lehote.

Spomínaného trestného činu sa mal Marián K. dopustiť 4. septembra 2009 na horskom priechode Šturec. Pri vychádzaní s autom z miesta nachádzajúceho sa mimo cesty na štátnu cestu nedal prednosť po nej idúcemu autu. V ňom sa pri zrážke zranil jeho vodič, policajt v civile, ktorý utrpel ťažké pomliaždenie hrudníka a z toho sa liečil približne 20 dní. Vodičova manželka mala podvrtnutú krčnú a hrudnú chrbticu a jej práceneschopnosť trvala približne 40 dní.

Marián K. zavinenie dopravnej nehody nepoprel. Nenamietal ani proti zraneniam ženy, no nesúhlasil s tým, že zranenia utrpel aj jej manžel. Lekár totiž najprv určil, že má zlomené rebro, čo sa ale nepotvrdilo. Až o niekoľko dní v lekárskej správe uviedol, že vodič má ťažké pomliaždenie hrudníka. Podľa Mariána K. mali vyšetrovanie nehody ovplyvňovať niektorí policajní funkcionári, ktorí tam prišli krátko po tom, ako k nej došlo. Vodič podľa neho najprv zdravotníkom mal povedať, že nemá žiadne zranenia. Na vyšetrenie do nemocnice ho mali odviezť až po jeho rozhovore s jedným z policajných funkcionárov.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie