Kultúra

Krajská knižnica vo Zvolene je pre verejnosť zatvorená: Čaká to aj bibliobox

Na vrátenie kníh môžu ľudia využiť bibliobox pred budovou knižnice. Od stredy (23. 12.) od 15.00 hod. však bude uzavretý aj ten. Dokedy?

Ilustračný obrázok k článku Krajská knižnica vo Zvolene je pre verejnosť zatvorená: Čaká to aj bibliobox
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Krajská knižnica Ľudovíta Štúra vo Zvolene je do 10. januára pre verejnosť zatvorená. Čitateľov a návštevníkov o tom informuje oficiálna webstránka knižnice. Opatrenie má zabrániť šíreniu nového koronavírusu.

V súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 vydal Úrad verejného zdravotníctva SR vyhlášku. Nariaďujú sa ňou opatrenia a aj obmedzenia prevádzok a hromadných podujatí.

Na vrátenie kníh môžu ľudia využiť bibliobox pred budovou knižnice. Od stredy (23. 12.) od 15.00 hod. však bude uzavretý a knihy do neho nebude možné vrátiť do 4. januára 2021. „Vrátené knihy do biblioboxu sú v 24-hodinovej karanténe. Z čitateľského konta budú odpísané tretí deň po vrátení,“ uvádza knižnica s tým, že do 10. januára tak zastavuje vytváranie upomienok. Ako tiež pripomína, záujemcovia si môžu požičať e-knihy v online katalógu.

Pre nový koronavírus v knižnici už dlhší čas neorganizujú kultúrno-spoločenské a výchovno-vzdelávacie podujatia. Ľudia však môžu aktivity tohto zariadenia sledovať prostredníctvom sociálnych sietí.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR

Najčítanejšie