Krásna tradícia v našom regióne. Máje postavia v Sliači, Badíne aj Vlkanovej

Tradičné stavanie mája sa blíži. Pozrite, kde všade sa objaví a aký program je pri tejto príležitosti pripravený v okolitých obciach!

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Krásna tradícia v našom regióne. Máje postavia v Sliači, Badíne aj Vlkanovej
Zdroj: TASR

V sobotu 28. apríla sa v Sliači budú konať farmárske trhy a stavanie mája. Farmárske trhy ponúknu od 8:00 do 12:00 predaj produktov z nášho regiónu: mäso, mäsové výrobky, včelárske produkty, pekárske výrobky, záhradkárske produkty, priesady, kvety a pod.

Od 16:30 prebehne stavanie mája. V rámci programu vystúpia deti z MŠ ul. SNP, tešiť sa môžete na vítanie jari – pásmo ŠKD Pramienok pri ZŠ A. Sládkoviča Sliač, vystúpenie FZ Pohronec zo Sliača a stavanie mája na námestí pri fontáne členmi Dobrovoľného hasičského zboru Badín.

Folklór aj skákací hrad

Máj sa bude stavať aj na obecnom dvore v Badíne v pondelok 30. mája o 17:00. Najmenší návštevníci sa môžu tešiť na skákací hrad. Postarané bude o občerstvenie aj o program, ktorý poteší všetkých milovníkov tradícií.

Program

  • 16:00 Stavanie mája pri starej krčme za hudobného doprovodu folklórneho súboru Javory a Liesky
  • 17:00 Otvorenie programu na obecnom dvore postavením mája a vystúpením detí zo ZŠ s MŠ Badín
  • 17:30 Vystúpenie folklórneho súboru Javory a Liesky
  • 18:00 Vystúpenie DFS Zornička zo Zvolena

Vyrastie aj vo Vlkanovej

Stavanie mája prebehne v pondelok 30. mája konať aj v neďalekej Vlkanovej. Stretnutie prebehne o 15:00 pri Obecnom úrade, kde si krátkym kultúrnym programom pripomenú túto tradíciu s ľudovou hudbou Javory a Liesky a následne vztýčia tohtoročný máj.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk