Lušňák bol v play off oporou HKM. V reprezentácii by chcel potvrdiť formu z ligy

Zvolenským hokejistom sa sezóna skončila v štvrťfinále. Krídelník Patrik Lušňák však ešte korčule odložiť nechce!

Jakub Forgács

Slovenský hokejový reprezentant Patrik Lušňák si po sezóne strávenej v drese Slovana Bratislava predĺžil sezónu v tíme HKM Zvolen. Celkovo v Tipsport Lige odohral dvadsať zápasov, z toho sedem v play off. Vďaka pôsobeniu v najvyššej slovenskej súťaži dostal nový impulz do hokeja a na zápasy v drese reprezentácie sa veľmi teší.

Pod Pustý hrad prišiel v polovici februára, keď ho Slovan pustil na hosťovanie po skončení sezóny v KHL. Vypadnutie v sérii proti Žiline ho už prebolelo. „Je to šport a tak som to aj zobral. Niekto musel vypadnúť a niekto postúpiť. Bohužiaľ sme vypadli my, pár dní ma to hnevalo, ale nemôžem na to myslieť stále. Urobili sme viac chýb, nedokázali sme v rozhodujúcom zápase udržať vedenie, nadreli sme sa na každý gól a domáci nás poľahky trestali,“ povedal Lušňák.

Vo Zvolene patril medzi hráčov, ktorí dostávali v každom zápase veľký priestor na ľade, nasadzovaný bol na presilovky i oslabenia. „Dostal som nový impulz do hokeja, bol som vyťažovaný v každom zápase, takže pripravený by som mal byť dostatočne. Ku koncu play off som mal drobné zranenie, ale už sa cítim lepšie a snáď sa to upraví do normálu,“ dodal 28-ročný útočník.

Lušňákova i zvolenská púť sa vo vyraďovačke skončila, reprezentačný útočník však na Tipsport Ligu nezanevrel a sledoval vývoj play off aj v televízii: „Pozeral som zápas Banskej Bystrice s Martinom. Ale pozriem si aj ostatné zápasy. Myslím si, že Nitra so Žilinou budú hrať dlhú sériu.“ Pridal aj svoj tip na celkového víťaza: „Play off je nevyspytateľné, ale najbližšie k titulu má asi Banská Bystrica, majú najlepšie mužstvo.“

Krídelník Zvolena si v siedmich zápasoch play off pripísal na svoje konto osem bodov za dva góly a šesť asistencií, nejaké body by rád pridal aj v drese s dvojkrížom na hrudi. „Ja som sa do reprezentácie tešil a vždy sa tešiť budem. Je iba na mne, ako sa ukážem v očiach trénera. Verím, že potvrdím súčasnú dobrú formu,“ verí Lušňák, no zároveň priznáva, že Dánsko nebude ľahký súper: „Je veľmi kvalitné mužstvo, a bude hrať s nami vyrovnané zápasy. Rozhodne ho netreba podceniť,“ zdôraznil Patrik Lušňák.

Zdroj: TASR

Odporúčame