Stanislav Černák Šport

Hokejbalový Mamut Cup, ktorý bol zároveň aj slovenským šampionátom v hokejbale žien je už minulosťou. Dobré umiestnenie si odniesli aj zvolenské hráčky, ktoré v konkurencii jedenástich družstiev nesklamali.

Ilustračný obrázok k článku Mamut Cup v hokejbale: Zvolenské hráčky s medailou, pod Pustý hrad dokonca putuje honor naj útočníčky

Víťazkami Mamut Cup-u, ktorý bol zároveň majstrovstvami Slovenska v hokejbale, sa stali hráčky tímu Popradské Líšky. V nedeľňajšom finále na ZŠ Vladimíra Dzurillu zdolali Sport Trend Pozberanci Žiar 3:1.

Bronzové medaily si vybojoval Zvolen, ktorý vyhral nad Petržalskými Pumami 2:1. O góly Zvolena sa postarali Janicová a Majeríková. To však nie je jediným úspechom zvolenského hokejbalu. Za najlepšiu útočníčku turnaja bola vyhlásená zvolenská Diana Vargová.

Výsledky:

o 3. miesto: Zvolen – Petržalské Pumy 2:1 (1:1, 1:0), góly: Janicová, Majeríková – Vršková

Finále: Popradské Líšky – Sport Trend Pozberanci Žiar 3:1 (2:0, 1:1), góly: Krivjanská, Bednárová, Krajňáková – Jurčová

Konečné poradie: 1. Popradské Líšky, 2. Sport Trend Pozberanci Žiar, 3. Zvolen, 4. Petržalské Pumy, 5. ŽHK 2000 Šarišanka Prešov, 6. ŠK 98 Pruské, 7. ŠK HOGO Žilina, 8. MHK Martin, 9. ICE Dream Košice, 10. Ladies Slovakia, 11. HBTF'06 Rebels Skalica