Stanislav Černák Krimi

Martin (28) spáchal dva ozbrojené prepady za pár dní: Desivé momenty krupierok v herniach!

Zvolenským policajtom sa podľa vlastných slov podarilo odhaliť páchateľa nedávnej lúpeže v herni vo Zvolene a aj tohtotýždňového ozbrojeného prepadu v Sliači.

Ilustračný obrázok k článku Martin (28) spáchal dva ozbrojené prepady za pár dní: Desivé momenty krupierok v herniach!
Zdroj: TASR

Vyšetrovateľ vo Zvolene obvinil zo zločinu lúpeže Martina (28) zo Žiaru nad Hronom. Prvá lúpež, ktorú podľa mužov zákona spáchal práve tento mladík, sa odohrala ešte vo štvrtok 15. januára okolo 5:45, na ulici Cesta ku Continentálu vo Zvolene. Viac podrobností o nej nájdete v článku: Vo Zvolene došlo k ozbrojenému prepadu: Zamaskovaný muž so zbraňou v ruke lúpil v herni!

V Sliači došlo k ozbrojenému prepadu

Ako nás informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, Martin bol v akcii aj v utorok (27.1.) o 8:00, na ulici SNP v Sliači, kde lúpežne prepadol ďalšiu prevádzku herne a kaviarne. „Zamaskovaný vošiel do prevádzky, vytiahol z vreciek teplákov dve krátke guľové zbrane, ktoré namieril na krupierku , pričom na ňu kričal, aby si ľahla na zem. Krupierka mu povedala, že si na zem neľahne a že tam nemá žiadne peniaze. Páchateľ sa presunul za barový pult pričom na ňu stále mieril zbraňami, kde sa mu podarilo zo šuplíka vziať peniaze. Následne pod hrozbou zbrane od nej pýtal peňaženku, ktorú mu nedala a hodila ju k zákazníkom, ktorí tam sedeli.“ priblížila hovorkyňa.

Ako ďalej uviedla, páchateľ si peňaženku aj tak vzal a zobral z nej peniaze a stravné lístky, na požiadanie krupierky, aby jej vrátil aspoň doklady jej páchateľ hodil peňaženku aj s dokladmi na stôl.

Hrozí mu až 12 rokov

„Páchateľ prišiel k dvom zákazníkom a jedného z nich okradol. Pod hrozbou namierenej zbrane ich prinútil vypnúť si mobilné telefóny a následne museli pred ním otvoriť peňaženky. Jednému vzal 35 eur a druhý nemal žiadne peniaze. Potom z herne odišiel. Majiteľovi herne spôsobil škodu 38 eur a krupierke takmer 100 eur. Krátko po spáchaní činu polícia páchateľa zadržala. Po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby,“ povedala M. Faltániová.

Hovorkyňa dodala, že v súvislosti s uvedenými skutkami polícia v stredu zadržala aj ďalšiu podozrivú osobu, s ktorou v súčasnosti vykonáva procesné úkony. Obvinený Martin bol v minulosti už 11 krát súdne trestaný za majetkovú a násilnú trestnú činnosť, aj za lúpež. Teraz mu v prípade dokázania viny hrozí odňatie slobody na 7 až 12 rokov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie