Jakub Forgács Správy

Máte doma poklad? Na Zvolenskom zámku budú odborníci posudzovať originalitu diel

Diela budú posudzovať Miroslav Slúka, dvorný reštaurátor SNG na Zvolenskom zámku, absolvent Ateliéru reštaurovania závesných obrazov a tabuľových malieb Vysokej školy výtvarných umení, a Miloslava Borošová Michalcová, historička umenia, absolventka Katedry dejín a teórie umenia Trnavskej univerzity.

Ilustračný obrázok k článku Máte doma poklad? Na Zvolenskom zámku budú odborníci posudzovať originalitu diel
Foto: Eva Drugdová / Zdroj: Dnes24.sk

O tom, či milovníkom umenia visia v bytoch skutočne originálne a hodnotné diela, sa môžu sami ich majitelia presvedčiť 12. decembra medzi 15:00 a 17:30 v Slovenskej národnej galérii (SNG) na Zvolenskom zámku. Ako informovalo vedenie SNG na Zvolenskom zámku, prinesené maľby, kresby či grafiky im odborne zhodnotia profesionálni znalci umenia zo SNG.

Diela budú posudzovať Miroslav Slúka, dvorný reštaurátor SNG na Zvolenskom zámku, absolvent Ateliéru reštaurovania závesných obrazov a tabuľových malieb Vysokej školy výtvarných umení, a Miloslava Borošová Michalcová, historička umenia, absolventka Katedry dejín a teórie umenia Trnavskej univerzity. Po skončení sa v Stĺpovej sieni zámku uskutoční prednáška o posudzovaní umeleckých diel.

Odborné posúdenie umeleckých diel je súčasťou zimnej edície festivalu Zámok bez zámkov, ktorý sa v SNG na Zvolenskom zámku koná 11. – 15. decembra.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie