Krimi

Medveď na rýchlostnej ceste pri Zvolene: Po zrážke s cestármi sa vyparil

Mnohí majú ešte v pamäti prípad z jesene, kedy medveď zrazený na R2 uhynul. Podobná nehoda sa zopakovala, v tomto prípade však maca nenašli.

Ilustračný obrázok k článku Medveď na rýchlostnej ceste pri Zvolene: Po zrážke s cestármi sa vyparil
3
Galéria

K zrážke cestárskeho auta Národnej diaľničnej spoločnosti s medveďom došlo v stredu (5.2.) neskoro večer na rýchlostnej ceste R2 pri obci Zvolenská Slatina. Pri nehode sa zranila jedna osoba.

„Osoba sa v čase príchodu hasičov na miesto nachádzala v ošetrení posádky Záchrannej zdravotnej služby,“ uviedol operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) vo Zvolene Dušan Hancko.

Príslušníci HaZZ po príchode na miesto udalosti zabezpečili havarované vozidlo proti vzniku požiaru a prípadnému pohybu. Na mieste boli hliadky polície, ako aj členovia miestneho poľovného združenia. Podľa Hancka sa ale medveď počas dohľadávania nenašiel na mieste zrážky ani v blízkom okolí.

K podobnej zrážke došlo neďaleko tohto miesta aj pred pár mesiacmi, keď auto zrazilo a usmrtilo asi 80-kilogramového medveďa.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť práve zábery z nehody z minulého roka, pri ktorej maco toľko šťastia nemal a uhynul na mieste!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Vodičovi neďaleko Zvolena vbehol do cesty medveď
3
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie