Jakub Forgács Krimi

Mestskí policajti vo Zvolene zintenzívnili kontroly: Posvietia si na parkovanie vodičov

Pozor na parkovanie na zeleni! Mestská polícia v našom meste prijíma opatrenia.

Ilustračný obrázok k článku Mestskí policajti vo Zvolene zintenzívnili kontroly: Posvietia si na parkovanie vodičov
2
Galéria

S prichádzajúcim jarným obdobím mestská polícia opäť zintenzívnila kontroly zamerané na nezákonné parkovanie na sídliskách Zvolen – Západ, Sekier, Zlatý potok a Podborová. „Vodiči často nerešpektujú podmienky zákazu státia vozidiel na verejnej zeleni, čo nepriaznivo vplýva na jej prirodzené funkcie a ohrozuje jej zachovanie,“ uvádza Mestská polícia Zvolen na svojej webovej stránke, s tým, že aj napriek nedostatku parkovacích miest nezakladá vodičovi právo porušovať zákon.

„Mestská polícia v rámci prijatých opatrení upozorňuje vodičov, ktorí parkujú svoje vozidlá na verejnej zeleni, že týmto spôsobom parkovania porušujú zákon o cestnej premávke. Vodiči sú zo strany mestskej polície upozorňovaní aj prostredníctvom písomných výziev, kde ich nerešpektovanie môže mať za následok prejednanie skutku v priestupkovom konaní,“ píše sa na stránke.

„Aj touto formou prevencie sa mestská polícia snaží predchádzať ničeniu verejnej zelene a udržať parkovanie na sídliskách v zákonnom stave,“ dodávajú mestskí policajti so slovami, že preventívne opatrenia sa vzťahujú tiež na kontroly parkovania vozidiel na chodníku, kde neostáva voľná šírka 1,5 metra.

Foto: ilustračné

Pozor na parkovanie na zeleni vo Zvolene
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie