Krimi Správy

Muži zákona hrdinami: Železniční policajti vo Zvolene zachránili život žene

Žena môže za svoj život ďakovať policajtom. Nebyť hliadky, mohlo všetko dopadnúť úplne inak.

Ilustračný obrázok k článku Muži zákona hrdinami: Železniční policajti vo Zvolene zachránili život žene
Zdroj: Policajný zbor SR

„V pondelok (12.2.) v čase o 21:04 hliadka železničnej polície vo Zvolene (ppráp. Boris Zajvald a stržm. Bc. Michal Mackovič) spozorovala ženu, ktorá sedela sama v daždi na lavičke v predstaničných priestoroch železničnej stanice. Osobu skontrolovali a zistili jej totožnosť,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

„Neskôr v čase o 22.50 hodine policajti pri výkone hliadkovej služby spozorovali v parku pri fontáne, nehybne ležať na zemi osobu. Hliadka osobu prebrala posadila na lavičku a zistila, že ide o ženu, ktorú predtým kontrolovali. Keď ju policajti v parku našli bola už zjavne pod vplyvom alkoholu, bola pri vedomí, ale nekomunikovala a mala zakrvavenú tvár,“ poračovala hovorkyňa.

„Policajti cez stálu službu zabezpečili rýchlu zdravotnú pomoc. Do jej príchodu policajti z hliadky aj zo stálej služby (nstržm. Boris Strigáč) ošetrovali zranenú ženu, ktorá sa začala dusiť, chrčať a stratila vedomie. Policajti ju položili na zem, zaklonili jej hlavu aby jej uvoľnili dýchacie cesty pričom si všimli, že ústnu dutinu má plnú zvratkov. Ženu naklonili na bok, ústnu dutinu jej vyčistili a tým jej uvoľnili a spriechodnili dýchacie cesty, načo sa po pár sekundách prebrala z bezvedomia,“ povedala Faltániová.

Ako ďalej uviedla hovorkyňa, žena policajtom povedala, že spadla na betónový chodník pri fontáne. Privolaná rýchla zdravotná pomoc ju odviezla do nemocnice na ďalšie ošetrenie.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie