Jozef Sliacky Iné športy

MVK Zvolen jasne na čele

Hliník nad Hronom nebol pre volejbalistov MVK Zvolen vážnejším súperom. Poradili si s ním ľahko dvakrát 3:0.

Vyzerá to tak, že MVK Zvolen ide jasne za svojím cieľom – vyhrať 1. slovenskú volejbalovú ligu a postúpiť do najvyššej slovenskej súťaže, z ktorej pred v minulej sezóne vypadol. Dobre mu sekunduje druhý zvolenský volejbalový klub VPH, ktorý zatiaľ okúsil trpkosť prehry len v súboji s mestským rivalom a v nedeľu zvíťazil na palubovke Žiliny, keď domáci tím stačil fyzicky len v prvom z duelov. Naopak Detvania v Martine prehrali dvakrát na nulu.

MVK Zvolen – Hliník nad Hronom 3:0 (14, 16, 21) a 3:0 (17, 23, 20)

Zvolenskí volejbalisti jednoznačne dominovali a aké-také „vzrúšo“ vniesli hostia len v druhom sete druhého stretnutia. Na obe víťazstvá stačilo Zvolenčanov jeden a štvrť hodiny. Pred asi 60 divákmi rozhodovali Hnát a Horváth. **Zostava MVK: **Senko, Povrazník, J. Orolín, Jankovič, Kubiš, Futák (libero Vilhanček, Haring).

Žilina – VPH Zvolen 2:3 (-17, 19, 24, –26, –13) a 0:3 (-15, –17, –18)

Žilinčania v prvom zápase kládli hosťom húževnatý odpor. V treťom sete sa priklonila šťastena na ich stranu a prinútili Zvolenčanov siahnuť na dno svoj schopností. Tentoraz však bola šťastena na ich strane a po tesných víťazstvách v štvrtom a piatom sete sa im podarilo dotiahnuť západ do dvojbodového zisku. Po oddychu v druhom zápase však už jasne dominovali a využili fyzickú i hernú prevahu na jasné víťazstvo.

Prvý zápas trval viac ako dve hodiny, 123 minút, druhý len 70 minút. Pred 30 divákmi ozhodovali Faulhammer a Kubáň. Zostava VPH: Vaško, Michalec, Veľký, Smetanka, Puškár, Lupták (libero Havran, Benecz).

1. MVK 10 10 0 30:4 20 2. Martin 10 8 2 27.16 18 3. VPH 10 8 2 25:10 18 4. Prievidza 10 4 6 19:21 13 5. Žilina 10 4 6 15:24 14 6. Detva 12 1 11 7:35 13 7. Hliník n.Hr. 10 1 9 8:27 11

**V nedeľu 28. novembra **cestuje MVK Zvolen na dvojzápas do Prievidze a VPH Zvolen hrá doma s Martinom. Detva má voľno.