Jakub Forgács Krimi

Na hlavnom cestnom ťahu havaroval kamión: Nákladiak s pivom sa prevrátil do priekopy!

Litre piva pri nehode vyšli nazmar! Paradoxné je, že podľa slov polície vodič (43) nákladiaku pochádzajúci zo Zvolena, ktorý zlatistý mok prevážal, mal vypité.

Ilustračný obrázok k článku Na hlavnom cestnom ťahu havaroval kamión: Nákladiak s pivom sa prevrátil do priekopy!
Zdroj: TASR

Ako pre náš spravodajský portál prezradila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, v pondelok okolo 8:50 sa stala nehoda na ceste I/66, v smere od Banskej Bystrice na Brezno, konkrétne medzi Slovenskou Ľupčou a Lučatínom.

„Vodič (43) nákladného auta Mercedes Benz zo Zvolena sa nedostatočne venoval vedeniu motorového vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, prešiel na nespevnenú krajnicu, kde nad vozidlom stratil kontrolu a prevrátil sa do priekopy,“ uviedla Faltániová.

„Pri dychovej skúške vodičovi namerali 0,34 mg alkoholu v krvi, čo je 0,71 promile,“ pokračovala hovorkyňa, podľa ktorej pri nehode utrpel iba ľahké zranenia a bol prevezený na jednorázové vyšetrenie. Jeho spolujazdec sa nezranil," doplnila.

„Škoda na vozidle a prevážanom tovare, ktorým bolo pivo, je odhadnutá dohromady na 6 000 eur,“ povedala Faltániová. Ako dodala, vodičovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz. Dopravná nehoda je v štádiu objasňovania.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie