Na Slovan boli Zvolenčania prikrátki. Z Bratislavy sa vracajú bez bodu

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom zápase 6. kola Tipsport Ligy nad Zvolenom 4:1 a zapísali si na domácom ľade prvé víťazstvo v sezóne.

Ilustračný obrázok k článku Na Slovan boli Zvolenčania prikrátki. Z Bratislavy sa vracajú bez bodu

Do zostavy Slovana sa po zranení vrátili Radovan Puliš a Milan Kytnár, obaja v minulosti obliekali dres Zvolena. Aj ich zásluhou boli „belasí“ od začiatku aktívnejší, a už po 55 sekundách sa po odrazenom puku dostal k strele Zigo a namieril presne – 1:0. Po piatich minútach rozvlnil sieť aj Miklík, po porade s videorozhodcom však arbitri gól neuznali. Slovan bol v úvodnej tretine lepší a strelecky aktívnejší, ďalšie šance však nevyužil.

Po prestávke Slovan opäť súpera zatlačil, po minúte a pol si vynútil faul Abdul. Po 65 sekundách presilovky si vzal puk Zigo, prekorčuľoval sa pred bránkovisko a zvýšili na 2:0. Tretí gól pridal po peknej kombinácii s Abdulom Kukumberg, no vzápätí po chybe Meszároša znížil McPherson. V závere druhej tretiny mal Slovan ďalšie šance, ale Zvolen podržal Tomek.

V tretej tretine sa Zvolenčania snažili zdramatizovať duel, snažili sa o častejšiu streľbu, ale dobre rozbehnutý Slovan sa im nepodarilo zastaviť. Bratislavčania ešte podčiarkli víťazstvo gólom do prázdnej bránky zásluhou Vandasa a zaknihovali prvý domáci triumf v sezóne.

Roman Stantien, tréner Slovana: „My sme chceli dať rýchlo gól, čo sa nám podarilo. Chceli sme fanúšikom ukázať, že vieme doma vyhrávať. Hrali sme jednoducho a dôležité je, že nás podržal brankár Brust. Bolo to upracované víťazstvo, ale o to viac nás teší.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Nehodností sa mi zápas ľahko. Neviem, či si hráči mysleli, že idú hrať proti juniorke Slovana. Dve tretiny sme dnes neboli na ľade. Všade sme boli neskoro. Hokej je dnes rýchla hra, my môžeme byť radi, že sme dostali len štyri góly. Prístup hráčov ma sklamal.“

Tomáš Zigo, autor dvoch gólov a asistencie: „Som rád, že sme sa divákom odvďačili víťazstvom. Mal som blízko k hetriku, ale podstatné je, že sme zvíťazili.“

Slovan Bratislava – HKM Zvolen 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

• Góly: 1. Zigo (Bondra, Meszároš), 23. Zigo (Miklík, Podlipnik), 30. Kukumberg (Abdul, Puliš), 59. Vandas (Zigo, Bondra) – 30. McPherson
  • Rozhodovali: Müllner, Štefík – Gegáň, Orolín
  • Vylúčení: 1:6 na 2 min, navyše Trotter /Zvolen/ 10 min za nešportové správanie
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 4147 divákov
  • Slovan Bratislava: Brust – Bačík, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Podlipnik, Hudec – Vandas, Zigo, Bondra – Puliš, Kukumberg, Abdul – Miklík, Kytnár, Matoušek – Žitný, Urbánek, Sloboda – Jendek
  • Zvolen: Tomek – Švarný, Lowney, Corrin, Fatul, Maier, Drgoň, Roman, Kolenič – Kelemen, Špirko, Handlovský – Bonis, Trotter, McPherson – Thompson, Halama, Hansen – Petráš, Preisinger, Mráz