Martin Károly Iné športy

Na Stredoeurópsky pohár za Slovensko Careta Zvolen

V plnom tréningu sú v týchto dňoch plavci Klubu vodných športov Careta Zvolen. Už v sobotu ich čaká Finále Stredoeurópskeho pohára mládeže 2011 v plávaní s plutvami. Medzinárodné preteky sa začínajú o 10. hodine v krytej plavárni Na Štiavničkách v Ba

Našich plavcov čaká náročná úloha, pretože ide o preteky najúspešnejších mládežníckych klubov z jednotlivých krajín a Careta bude reprezentovať Slovensko,“ povedal pre portál Zvolen24 člen správnej rady KVŠ Careta Zvolen a zároveň riaditeľ pretekov Milan Hofbauer. „Pokúsia sa čo najúspešnejšie zviditeľniť mesto, kraj i celé športové Slovensko. Preteky sa uskutočnia podľa platných pravidiel CMAS a doplnkov platných pre plutvové plávanie a tiež podľa Pravidiel Stredoeurópskeho pohára mládeže 2011.

Plavci Carety Zvolen, ktorých sme tento týždeň zastihli pri tréningu vo zvolenskej plavárni, patria už niekoľko rokov medzi najúspešnejšie slovenské kluby. Počas uplynulého víkendu dosiahli výborné výsledky na Vianočnej cene o pohár primátora Zvolena a na Memoriáli Oldřicha Vdolečka v Banskej Bystrici. Napríklad Martina Andreánskeho ocenili rozhodcovia za dva najlepšie výkony v juniorskej kategórii.

Text a foto: **Martin Mázor **

Plavci Caretta II
4
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie