Krimi

Na tragickú udalosť z piatka zareagovala aj zvolenská polícia. Takéto prijala opatrenia

Mestská polícia Zvolen zaslala do našej redakcie vyhlásenie k tragickej udalosti z piatka. Viac v článku!

Ilustračný obrázok k článku Na tragickú udalosť z piatka zareagovala aj zvolenská polícia. Takéto prijala opatrenia
Zdroj: Mestská polícia Zvolen

Mestská polícia vo Zvolene ostro odsudzuje agresívny čin z piatkovej noci na námestí SNP a vyjadruje sústrasť príbuzným obete útoku. Informoval o tom náčelník Mestskej polície Zvolen Juraj Chabada vo vyhlásení.

„Zároveň prijímame zvýšené bezpečnostné a preventívne opatrenia. V uliciach mesta zvyšujeme aktivitu peších hliadok a motohliadok. Počas dňa a noci bude na pešej zóne pôsobiť hliadková činnosť príslušníkov mestskej polície a zvýšený dohľad budeme zabezpečovať aj cez kamerový systém. Prioritne sa ešte viac zameriame na rýchle a rázne riešenie problémov s jednotlivcami a skupinami neprispôsobivých občanov – asociálov, ktorí najmä na námestí, staniciach, parkoch a pred obchodnými domami porušujú zákonnosť,“ pokračoval Chabada.

Občianske hliadky budú podľa jeho slov naďalej prioritne inštruovať do oblastí Zvolen – Balkán, ul. Sokolská, železničná a autobusová stanica, parkov, škôl a pod. „Veríme, že prijaté opatrenia zvýšia ochranu našich občanov. Záleží nám na pocite bezpečia u občanov a návštevníkov nášho mesta,“ doplnil.

„V súvislosti so smutnou udalosťou, rušíme hudobné vystúpenie Police Team, plánované na utorok 18. decembra 2018 vo Vianočnej dedine, na Námestí SNP vo Zvolene,“ povedal Chabada.

„Naše mesto a jeho hlavné námestie patria slušným ľuďom a kladieme dôraz na to, aby sa nebáli ísť na ulicu, ale naopak sa cítili bezpečne. Prosíme občanov, aby aktívne spolupracovali s mestskou políciou. Vždy, keď zistíte porušenie zákona buďte nápomocní a pomáhajte nám chrániť spoločné záujmy verejného poriadku,“ dodal náčelník Mestskej polície Zvolen.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie