Aktualizované Stanislav Černák Krimi

Na železničnom priecestí vo Zvolene došlo k nešťastiu: Bavorák nabúral do závory, FOTO z nehody!

Vo Zvolene došlo k nehode na železničnom priecestí. Auto značky BMW nabúralo do zabezpečovacej závory železničného priecestia. Pozrite si zábery priamo z miesta.

Ilustračný obrázok k článku Na železničnom priecestí vo Zvolene došlo k nešťastiu: Bavorák nabúral do závory, FOTO z nehody!
Zdroj: Policajný zbor SR

Policajti objasňujú dopravnú nehodu, ktorá sa stala v nedeľu v skorých ranných hodinách vo Zvolene. Podľa polície o 3:55 hod., na Borovianskej ulici vo Zvolene na železničnom priecestí, mladý vodič (19) z Vígľaša jazdiaci na BMW 3, narazil do zabezpečovacej závory železničného priecestia.

„Vodič jazdil v smere od mesta na sídlisko Podborová. Pri predchádzaní druhého vozidla v mieste, kde je to zakázané vodorovným dopravným značením a následnom prejazde pravotočivej zákruty z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy stavu, povahe vozovky a svojim schopnostiam s autom vyšiel mimo cestu vľavo, kde prednou časťou vozidla narazil na železničnom priecestí do železničnej závory,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Pri dopravnej nehode sa ľahko zranil 22-ročný spolujazdec zo Zvolena, ktorý sedel na prednom sedadle. „Alkohol u vodiča zistený nebol. Škoda, ktorá pri dopravnej nehode vznikla, je odhadnutá na 22 000 eur. Vodičovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz,“ dodala hovorkyňa.

Priecestie je teda momentálne bez zabezpečovacej závory a na premávku dohliadajú muži zákona. „Železničná polícia nepretržite monitoruje toto železničné priecestie. V čase príchodu vlakov fyzicky regulujú premávku cez priecestie. Vodičov motorových vozidiel upozorňuje aj umiestnené dopravné značenie pre priecestím, že je potrebné pred príchodom k nemu znížiť rýchlosť, zastaviť vozidlo a presvedčiť sa, či môžu tadiaľ bezpečne prejsť. Polícia bude na tomto mieste nepretržite až do odstránenia poruchy, aby nedošlo na železničnom priecestí k ďalšej tragédii,“ doplnila informácie M. Faltániová.

Nehoda vo Zvolene v OBRAZOCH: BMW nabúralo do železničnej závory!
10
Galéria
Zdroj: Policajný zbor SR
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie