Ľubomíra Karmanová Kultúra

Na Zvolenskom zámku sa ide nakrúcať rozprávka: Popri Vášaryovej si zahrajú aj ľudia z nášho mesta!

Napätie, romantika, dobrodružstvo a napokon i láska sú prítomné v príbehu utláčanej a okrádanej siroty a jej víly-sudičky. Johanke a jej tajomstvu vdýchne život aj Zvolenský zámok.

Ilustračný obrázok k článku Na Zvolenskom zámku sa ide nakrúcať rozprávka: Popri Vášaryovej si zahrajú aj ľudia z nášho mesta!
Zdroj: TASR

Komparzistov naturálneho výzoru nedávno vo Zvolene hľadali na natáčanie davových scén nového filmu Johankino tajomstvo. Rozprávka, v ktorej vtip, odvaha a láska víťazia nad chamtivosťou, úkladmi, zlobou a hlúposťou sa odohráva v období ranej renesancie. Jej príbeh bude zasadený aj do prostredia Zvolenského zámku. „Na nádvorí Zvolenského zámku nakrúcame scény, ktoré sa odohrávajú na letnom sídle kráľovskej rodiny,“ prezradila asistentka producenta Jana Kosová.

„Pre scény, počas ktorých prebieha turnaj rytierov, ktorí sa uchádzajú o ruku princeznej sme potrebovali množstvo komparzistov. Ide o rôzne vrstvy obyvateľov a zvedavcov z okolia kráľovského zámku, ktorí sledujú tieto súboje,“ vysvetlila asistentka producenta.

Podľa jej ďalších slov, o účinkovanie vo filme bol veľký záujem a komparzistov našli tvorcovia filmu takmer okamžite. „V každej zo scén bude účinkovať viac ako 100 komparzistov, natáčanie sa začne už 3. augusta, vo Zvolene by sa malo natáčať začiatkom septembra.“ upresnila Kosová.

Podľa pracovníkov Zvolenského zámku by nakrúcanie malo prebehnúť za plnej prevádzky a žiadne špeciálne opatrenia kvôli tomu nechystajú.

V rozprávke, ktorá by sa ku divákom mala dostať počas vianočných sviatkov, sa objavia aj známe osobnosti ako Emília Vášaryová, Onřej Vetchý, Szidi Tobias, ale aj menej známi herci Dominika Zeleníková, Fiip Cíl, či speváčka Kristína. „Scény do novej rozprávky sa okrem Zvolenského zámku budú nakrúcať aj na zámku v Bojniciach, vo vodnom mlyne Hronsek, či v lesoch a iných exteriéroch v okolí Lozorna, Borinky a Miloslavova pri Bratislave,“ dodala na záver Kosová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie