Stanislav Černák Futbal

Najlepší z najlepších v malom futbale sa stretli na jednom ihrisku: Ako dopadol zvolenský tím? FOTO

Sviatok malého futbalu oslávili aj zvolenskí hráči. Na Majstrovstvách Slovenska štartoval aj tím Zanzibar Zvolen. Ako napokon dopadlo ich meranie síl s najlepšími?

Ilustračný obrázok k článku Najlepší z najlepších v malom futbale sa stretli na jednom ihrisku: Ako dopadol zvolenský tím? FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

Len najlepších 28 tímov zo slovenských súťaží v malom futbale malo možnosť predstaviť sa na oficiálnych Majstrovstvách Slovenska v malom futbale, ktoré organizoval Slovenský zväz malého futbalu (SZMF).

Víťazi sú z Prešova

A práve domácemu tímu ASGuard Security sa podarilo vyhrať majstrovstvá, keď vo finále porazil bratislavský FC Bepon. Aj v súboji o tretiu priečku boli úspešnejší východniari, keď na prešovský Twinstav nestačil trenčiansky Rumburak.

Zanzibar v skupine smrti

Ligu malého futbalu vo Zvolene reprezentoval tím Zanzibar, ktorý bol vylosovaný do tzv. skupiny smrti. V nej sa stretol s Gasko Prešov, Galacticos Bratislava a neskorším celkovým víťazom ASGuard Security z Košíc. Po vyrovnaných zápasoch s prvými dvoma menovanými však nakoniec Majstrovstvá SR opustili hráči Zanzibaru už po základnej časti. Mrzieť ich môže najmä prehra s Galacticos, keď ešte 3 minúty pred koncom viedli o gól, no nakoniec prehrali.

„Malý futbal sa na Slovensku dostáva do čoraz väčšej pozornosti hráčov, verejnosti aj médií. To potvrdili aj uplynulé Majstrovstvá Slovenska v Košiciach, kde sa zišlo množstvo ľudí a len tí najlepší hráči. Je to aj preto, lebo malý futbal je jeden z najmasovejších a najobľúbenejších športov nie len na Slovensku, ale aj vo svete,“ podotkol generálny sekretár SZMF Peter Králik.

Repre Slovenska na ME

Najlepší hráči z mestských líg po celom Slovensku mali podľa jeho ďalších slov šancu ukázať svoje kvality a zabojovať aj o miestenku do reprezentačného kádra SR, ktorý sa predstaví na Majstrovstvách Európy v malom futbale. „Tie sa už v septembri odohrajú v chorvátskom Vrsari a priame prenosy slovenskej repre bude vysielať aj v televízii. Takže aj fanúšikovia sa majú na čo tešiť,“ doplnil Králik. Turnaj sa odohral počas tretieho júnového víkendu v košickom športovom areáli Galaktik, kde sa odohráva aj jedna zo súťaží – KNL miniliga.

fotografie redakcii poskytol Peter Králik

Majstrovstvá Slovenska v malom futbale: Zastúpenie mal aj Zvolen
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie