Jakub Forgács Správy

Najväčšia investícia Zvolenskej Slatiny za posledné roky: Obnovila a rozšírila škôlku

Stavba asi za 750 000 eur bola v uplynulých rokoch najväčšou investíciou miestnej samosprávy. Obec na stavbu získala nenávratný finančný príspevok (NFP) z Ministerstva hospodárstva SR vo výške asi 340 000 eur.

Ilustračný obrázok k článku Najväčšia investícia Zvolenskej Slatiny za posledné roky: Obnovila a rozšírila škôlku
Zdroj: TASR

Zhruba o 25 miest, na 125, sa aktuálnou prestavbou a rozšírením zvýši kapacita materskej školy (MŠ) v obci Zvolenská Slatina v okrese Zvolen. Škôlku by mali asi po ročnej rekonštrukcii skolaudovať v najbližších dňoch.

Stavba asi za 750 000 eur bola v uplynulých rokoch najväčšou investíciou miestnej samosprávy. Obec na stavbu získala nenávratný finančný príspevok (NFP) z Ministerstva hospodárstva SR vo výške asi 340 000 eur. „Keďže celkové predpokladané výdavky na projekt sú vyššie ako poskytnutá dotácia, obec dofinancovala projekt z vlastných zdrojov,“ uviedla starostka Mária Klimentová.

Počet obyvateľov Zvolenskej Slatiny každoročne mierne stúpa, pribúdajú nové domy a kapacita škôlky už nepostačovala. „Aktuálne evidujeme asi 2830 obyvateľov,“ pripomenula starostka. Ešte tento rok chcú zrekonštruovať aj cestu vedúcu k škôlke a vytvoriť aj spevnenú plochu na parkovanie vozidiel.

Obec začala v týchto dňoch opravovať aj hasičskú zbrojnicu a jej okolie. Na túto investíciu získala 30 000 eur z Ministerstva vnútra (MV) SR a ďalších asi 15 000 eur obec dofinancuje z vlastných zdrojov.

Vedenie obce podpísalo tento týždeň aj zmluvu s MV SR, ktorou získava finančné prostriedky na premenu domu na Družstevnej ulici na komunitné centrum. Výška dotácie je 304 432 eur, vlastné zdroje obce tvoria 16 190 eur.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie