Správy

Nakazený pedagóg na zvolenskej základke: Poznáme výsledky testov 4 ďalších učiteľov

Jednému z pedagógov školy potvrdili COVID-19 a škola od začiatku tohto týždňa prešla do oranžového režimu. V domácej karanténe boli štyria učitelia, s ktorými bol nakazený človek v priamom kontakte.

Ilustračný obrázok k článku Nakazený pedagóg na zvolenskej základke: Poznáme výsledky testov 4 ďalších učiteľov
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Základná škola Janka Alexyho vo zvolenskom Sekieri prechádza z oranžového do zeleného režimu. Štyria učitelia, s ktorými bol nakazený pedagóg v priamom kontakte, ochorenie COVID-19 nemajú. „Učitelia boli v pondelok (21. 9.) otestovaní, nový koronavírus nepotvrdili ani u jedného z nich,“ informoval o tom hovorca mesta Zvolen Martin Svatuška.

Ako dodal, aj naďalej však budú v tomto školskom zariadení dodržiavať opatrenia, ktoré stanovili hlavný hygienik SR a ministerstvo školstva.

Jednému z pedagógov školy potvrdili COVID-19 a škola od začiatku tohto týždňa prešla do oranžového režimu. V domácej karanténe boli štyria učitelia, s ktorými bol nakazený človek v priamom kontakte.

Do prvých ročníkov základných škôl v správe mesta Zvolen nastúpilo v tomto školskom roku 352 prvákov. Najviac, 69, chodí do Základnej školy na Hrnčiarskej ulici v centre mesta a do školy na Ulici Martina Rázusa na sídlisku Zlatý potok. Šesť základných škôl navštevuje spolu 3 215 žiakov.

Foto: ilustračné

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Zdroj: TASR

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie