Nicole Regecová Samospráva

Nárast turizmu pod Pustým hradom: Ktorí cudzinci najviac navštevujú Zvolen?

Výborná správa! Zvolen sa stáva atraktívnejším pre domácich aj zahraničných turistov. Čomu pripisuje vedenie mesta pozitívny výsledok?

Ilustračný obrázok k článku Nárast turizmu pod Pustým hradom: Ktorí cudzinci najviac navštevujú Zvolen?
Foto: Oliver Kuklovský

Celoslovenský trend navyšovania turizmu za uplynulý rok nasleduje aj Zvolen. Počet prenocovaní, o ktorých informuje Štatistický úrad SR stúpol v roku 2015 o takmer 20 %. Najvýraznejšie narástol záujem návštevníkov v zimnom období, ale dobrý bol výsledok aj v druhom a treťom štvrťroku, teda počas samotnej letnej sezóny.

„Záujem turistov nás teší a veríme, že bude naďalej rásť aj v tomto roku,“ povedala primátorka Lenka Balkovičová. Zvýšený záujem o mesto a turistické lokality pripisuje vedenie mesta výraznejšej propagácii a celkovému zviditeľneniu. Výhodou Zvolena môže byť jeho strategická poloha v centre Slovenska. Zároveň ponúka návštevníkom široké možnosti ubytovania aj kultúrneho vyžitia. Mesto spolupracuje s profesionálnymi sprievodcami, ktorí sú v prípade záujmu turistov k dispozícii.

Podľa Evy Bačkovej z Informačného centra vo Zvolene vzrástol aj záujem domácich návštevníkov: „Vrátane obyvateľov mesta a okolia,“ hovorí a vymenúva, kto ďalší najčastejšie prichádza do Informačného centra: „Česi, Poliaci, Maďari, a zo vzdialenejších krajín najmä Belgičania, Francúzi, Angličania, ale aj Austrálčania.“

Nový pohľad na mesto a jeho pamiatky môže priniesť aj slávnostné otvorenie septembrových Dní európskeho kultúrneho dedičstva, v rámci ktorých budú sprístupnené aj málo dostupné lokality – napr. veža Kostola sv. Alžbety, či ďalšie priestory Zvolenského zámku. Mesto pod Pustým hradom tak očakáva nárast záujmu návštevníkov aj v tomto roku. Počty za prvý štvrťrok sa vyvíjajú dobre a dosiahli výsledok z minulého roka.

Čítajte tiež:

FOTO: Je rozhodnuté: Vo Zvolene vyrastie nový kruhový objazd!

FOTO: 3 parkoviská vo Zvolene, na ktorých zaparkujete len s problémami

Foto: ilustračné

Zdroj: Mesto Zvolen

Rýchle správy

Najčítanejšie