Obľúbená akcia je späť a plná lákadiel. Zvolenské korzo pre psíčkarov aj športovcov

Aj vám už chýbali nedeľné podvečery plné programu v centre mesta? Zvolenské korzá sú späť a potešia malých i veľkých!

Jakub Forgács

Nedeľné popoludnia na námestí vo Zvolene opäť ožijú živým ruchom. Deti rozložené na stolíkoch aj na zemi, ruky pomaľované až po lakte. Na trávnikoch piknikujúci Zvolenčania, rodiny so psíkmi. Na pódiu kapela, ktorej hity si spievajú aj ľudia na terasách, kým v tieni slnečníkov popíjajú pivko. Atmosféra, ktorá je Zvolenčanom dobre známa. Júnové nedeľné korzá.

„Zvolenské korzo bude opäť rôznorodé a každá nedeľa bude venovaná niečomu inému.Chýbať nebudú rozprávky pre deti v detskej zóne, koncerty, divadlo, rôzne atrakcie a animácie s Tromi orieškami,“ hovorí každoročný spoluorganizátor a známy herec Rado Kuric. Korzá budú hneď štyri, a to 4. 6., 11. 6., 18. 6. a 25. 6. vždy od 17:00. Tematicky budú rôzne zamerané.

„Prvé korzo sme nazvali „psíčkarske“ a bude venované domácim miláčikom.Dozviete sa od odborníkov rôzne zaujímavé veci o chove psíkov a mačiek.Vyhlasujeme tiež súťaž o najkrajšieho psíka– Cena zvolenský chlpáč,“ vysvetľuje Kuric. Do súťaže sa môže prihlásiť každý zvolenský chlpáč do piatku 2. 6. Informácie a prihláška sú na webovej stránke mesta Zvolen.

„Druhé korzo bude „športové“ – na ľudí čakajúrôznorodé športové aktivity a rozhovory s našimi športovcami.Chýbať nebude ani tanečná škola Štefana Chleba Wanted a koncert rockovej skupiny ThePassage,“ vymenúva Kuric. Tretie korzo bude „muzikálové“.

„Bude úzko súvisieť s 10. ročníkom Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika v Brusne.Zavítajú k nám známi muzikáloví umelci ako napr. Ján Greššo, Ján Jackuliak, Jarmila Hittnerová, Karin Olasová a mnohí ďalší. Počas korza tiež zablahoželáme dlhoročnému členovi DJGT Zvolen Vladimírovi Rohoňovi k jeho životnému jubileu,“ hovorí Kuric.

Korzá budú nielen príležitosťou stretnúť sa, ale aj spoločne osláviť rôzne výročia a uctiť si ľudí, ktorí vo Zvolene niečo robia aj pre druhých. „Posledné korzo bude patriť 10 . výročiu známej umeleckej škole Konzervatória a SZUŠ PinkHarmony Zvolen, ktorí sa predstavia so svojím galaprogramom. Po ňom predstavíme návštevníkom „Dvorné dámy“ – šikovné umelkyne zaoberajúce sa ručnou výrobou rôznych výrobkov.“

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z minuloročného Zvolenského korza!

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame