Jakub Forgács Hokej

Obranca Zeleňák sa vrátil do Zvolena. Klub angažoval aj dvojicu mladých útočníkov

Slovenský hokejista Vojtech Zeleňák bude aj v sezóne 2018/2019 pôsobiť v HKM Zvolen. Zmluvy si vybojovali aj Andrisík a Halama.

Ilustračný obrázok k článku Obranca Zeleňák sa vrátil do Zvolena. Klub angažoval aj dvojicu mladých útočníkov
Zdroj: TASR

Slovenský hokejista Vojtech Zeleňák bude aj v sezóne 2018/2019 pôsobiť v HKM Zvolen. Mládežnícky reprezentant SR sa nepresadil do kádra Sparty Praha, ktorá ho spoločne s ďalšími štyrmi hráčmi uvoľnila do iných mužstiev. Informovala o tom oficiálna stránka pražského klubu.

Zeleňák reprezentoval SR na majstrovstvách sveta hráčov do 18 i 20 rokov. V sezóne 2017/2018 pôsobil v projekte HK Orange 20, po juniorskom šampionáte zamieril do Zvolena. Kmeňový hráč Sparty Praha absolvoval predsezónnu prípravu v Sparte, v tíme nemeckého trénera Uweho Kruppa však nebude pôsobiť.

Vedenie HKM Zvolen angažovalo aj dvojicou mladých útočníkov. Zmluvy pre sezónu 2017/2018 si výkonmi v prípravných zápasoch vybojovali Martin Andrisík a Marco Halama. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Andrisík pôsobil v uplynulých sezónach v Banskej Bystrici, avšak nepodarilo sa mu vybojovať si stabilné miesto v zostave. Účastník MS hráčov do 18 aj 20 rokov bol v sezóne 2017/2018 na hosťovaní v Detve i prvoligovej Trnave.

Halama sa vracia do Zvolena po roku strávenom v druholigovom klube HC Bratislava. V minulosti už za Zvolen odohral 18 zápasov, predtým pôsobil v materskom klube HC Slovan Bratislava, za ktorý odohral osem zápasov v KHL.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie