Jakub Forgács Správy

Odstavené bude teplo i teplá voda. Zvolenčania, na toto sa treba pripraviť

Pôvodne bol výpadok naplánovaný na dva pracovné dni budúceho týždňa, podľa primátorky Lenky Balkovičovej je však takýto dlhý čas kvôli situácii okolo koronavírusu neprijateľný.

Ilustračný obrázok k článku Odstavené bude teplo i teplá voda. Zvolenčania, na toto sa treba pripraviť
Foto: Barbara Dallosová

Z piatka na sobotu budú musieť niektorí Zvolenčania strpieť chladnejšiu domácnosť – odstavené bude teplo i teplá voda. „Ide o nevyhnutné opatrenie, bez ktorého by mohli v budúcnosti nastať problémy v zásobovaní teplom po celom meste,“ uviedol to Martin Svatuška, referent pre styk s verejnosťou Mesta Zvolen.

Pôvodne bol výpadok naplánovaný na dva pracovné dni budúceho týždňa, podľa primátorky Lenky Balkovičovej je však takýto dlhý čas kvôli situácii okolo koronavírusu neprijateľný.

„Práve teraz potrebujú Zvolenčania dostatočné množstvo teplej vody – napríklad na dôkladné umývanie rúk. Rovnako nemôžeme ľudí vystaviť riziku možného prechladnutia, najmä ak je na budúci týždeň ohlásený pokles teplôt,“ povedala.

O situácii dnes rokoval aj Krízový štáb mesta Zvolen, ktorý odporučil presunúť odstávku na tento týždeň, kedy sú teploty prijateľnejšie. „Som rada, že výrobca aj dodávateľ tepla akceptovali našu požiadavku, rozhodli sa dokonca práce uskutočniť počas jedinej noci – z piatka na sobotu,“ uviedla ďalej Balkovičová.

Ako dodal Svatuška, dodávka tepla a teplej vody by tak mala byť prerušená v piatok večer o 21:00 hodine, s jej obnovením sa počíta najneskôr v soboru napoludnie. Týkať sa bude sídlisk Balkán, Západ – Tepličky a tiež niektorých ulíc v centre mesta (zoznam ulíc bude zverejnený v ozname na internetovej stránke mesta Zvolen).

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie