Kultúra

Októbrový výber toho najlepšieho vo Zvolene: 10 akcií, na ktorých by ste nemali chýbať

Nový mesiac je tu a prináša so sebou viacero zaujímavých podujatí. Čo všetko zažijeme vo Zvolene počas októbra?

Ilustračný obrázok k článku Októbrový výber toho najlepšieho vo Zvolene: 10 akcií, na ktorých by ste nemali chýbať
16
Galéria

JESENNÉ RENDEZVOUS

4.10. o 17:30, Zvolenský zámok

Prvý koncert v školskom roku 2018/19, v ktorom sa vám predstavia: žiačky IV. ročníka Súkromného konzervatória s Pergolesiho Stabat Mater, spevácky zbor Pink Harmony, žiaci SZUŠ a veselou bodkou za ich vystúpeniami bude Cigánsky bašavel.

70 SEZÓN DJGT

5.10. o 18:30, Divadlo Jozefa Gregora Tajovského

Už o pár dní sa bude konať mimoriadne slávnostný galavečer na celoslovenskej úrovni pri príležitosti jubilejnej sedemdesiatej sezóny zvolenského divadla.

LEE & EMILY BIDGOOD

6.10. o 19:00, Stará radnica Zvolen

V prvú októbrovú sobotu zavíta do Zvolena pravá americká muzika. V priestoroch Starej radnice vás svojím country roztancuje kapela, ktorá prišla za nami až z ďalekého Tenessee. .

ELA A JEJ KĽÚČE K ZÁZRAKOM – KRST KNIHY

12.10. o 17:00 hod, Kaviareň Spoon and Bakery

Tento piatkový podvečer by ste si rozhodne nemali nechať ujsť. V Kaviarni Spoon and Bakery bude krstiť nové literárne dielo známa moderátorka a modelka Lucia Hablovičová, zahrajú Human Hills a stretnete sa so známou spisovateľkou a autorkou knihy Zuzanou Almáši Koreňovou.

JESEŇ V ARBORÉTE BOROVÁ HORA

12. –13.10., Arborétum Borová hora

V arboréte Borová hora sa môžete tešiť na krásne ukážky jesenných aranžmánov, odborné poradenstvo a tradične aj predaj drevín.

ZVOLENSKÝ FESTIVAL SPEVÁCKYCH ZBOROV

12. – 14.10., Zvolen

Vo Zvolene sa už desiatykrát uskutoční veľký Zvolenský festival speváckych zborov, na ktorom sa predstavia domáce aj zahraničné spevácke zbory a zároveň sa uskutoční aj slávnostný krst knihy vydanej pri príležitosti 135. výročia založenia zboru.

VEREJNÉ KORČUĽOVANIE

13.10. od 14:00 – 16:00, Zimný štadión Zvolen

Vo Zvolene sa môžete korčuľovať na ľade už v októbri. Nepremeškajte túto jedinečnú príležitosť a príďte sa korčuľovať na zimný štadión, ktorý bude túto sezónu prvýkrát sprístupnený aj pre verejnosť.

ŠARKANIÁDA

14.10. o 14:00, Pustý hrad

Šarkany a veterná jeseň k sebe rozhodne patria. Na túto lietajúcu parádu sa tešia hlavne tí najmenší. Nad Zvolenom ich v tento deň vzlietnu desiatky.

STOROČIE HITOV

25.10. o 18:00, Stará radnica Zvolen

V Starej radnici sa bude konať veľký koncert k stému výročiu vzniku ČSR, v ktorom sa predstavia žiaci a pedagógovia Súkromného konzervatória Pink Harmony s nestarnúcimi i súčasnými českými a slovenskými hitmi.

JOGADEŇ S THAJSKÝM MNÍCHOM

28.10. od 9:30 do 20:30, Občianske centrum „OKO“ Zvolen-Západ

Koniec mesiaca nám prinesie ďalší JOGAdeň, súčasťou ktorého bude aj prednáška a meditácia s thajskýmn mníchom LP Johnom Paramai.

Foto: Ilustračné

V OBRAZOCH:  vo Zvolene začala jeseň
16
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie