Tomas Gemza Hokej

Paráda! Juniori Zvolena deklasovali Mikuláš na jeho ľade

Juniori HKM Zvolen sa dnes vo veľkom štýle vytiahli na rovesníkov z Liptovského Mikuláša. Na ich ľade zvíťazili 8:3 a do dvoch domácich zápasov štvrťfinále play-off idú za lichotivého stavu 1:1 na zápasy.

Zvolenčania nezačali na Liptove dobre, keď po prvej tretine prehrávali 1:2. Druhá tretina im však vyšla ako z veľkej knihy. Od 28. do 35. minúte strelili 4 góly a dokonale otočili stretnutie. V záverečnej tretine pridali ďalšie dva góly a viedli už 7:2. Až za tohto stavu domáci korigovali. Záverečné slovo však patrilo chlapcom spod Pustého hradu – na konečných 8:3 upravil necelé 3 minúty pred koncom Ťavoda.

Extraliga juniorov, štvrťfinále play-off, 2. zápas: MHK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 3:8 (2:1, 0:4, 1:3) – stav série 1:1 Góly: 6. Macík, 18. Piatka, 53. Pajong – 8. Ihnaťo (Ľupták), 28. Puliš (Pač), 30. Puliš (Ďaloga, Zošiak), 34. Buda (Líška, Heckl), 35. Škorík (Buda, Kučera), 46. Ťavoda (Líška, Puliš), 50. Fekiač (Ľupták, Ihnaťo), 58. Ťavoda (Ľupták, Šagát), rozhodoval Gašparík – 350 divákov HKM: Jelen – Jaško, Pokovič, Zošiak, Ťavoda, Ďuriš, Pač, Kučera, Škantár – Ihnaťo, Fekiač, Ľupták – Buda, Puliš, Ďaloga – Škorík, Heckl, Líška – Šagát, Fekiač, Kurek