Kultúra

Pekná akcia pri príležitosti jubilea herečky Magdy Matrtajovej: To si nenechajte ujsť

Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene pozýva dňa 14. mája 2019 na program pri príležitosti životného jubilea vzácnej herečky Magdy Matrtajovej.

Ilustračný obrázok k článku Pekná akcia pri príležitosti jubilea herečky Magdy Matrtajovej: To si nenechajte ujsť
4
Galéria

Magda Matrtajová je spolupútničkou divadla už od jeho prvej sezóny. Divadlom dýcha a žije celý svoj život, stalo sa jej druhým domovom.

„S elánom a odhodlaním vstupovala do každého tvorivého procesu a na javisku hrala vždy plným srdcom. Kolegovia nazývali Magdu Matrtajovú aj „naše slniečko“, pretože vždy vedela rozohriať atmosféru a pozitívne naladiť druhých,“ uviedla Jana Raffajová, riaditeľka DJGT Zvolen.

Herečke, ktorá žije od svojich štyroch rokov vo Zvolene, bola pred piatimi rokmi udelená Cena Mesta Zvolen. Na svojom konte má tiež Cenu Kvet kultúry BBSK, Cenu Čestný Motýľ za celoživotný prínos pre DJGT a ďalšie ocenenia.

Zvolenskí divadelníci a diváci majú za sedem desiatok rokov v pamäti množstvo jej neopakovateľných postáv. Jednou z nich bola svojrázna Daisy Werthanová v krásnej hre Šofér slečny Daisy.

„Príležitosť podeliť sa o spomienky – o nej aj s ňou – zažijú návštevníci v príjemnom komornom prostredí Štúdia. Vstup je voľný do naplnenia kapacity. Podvečerné stretnutie v rodinnej atmosfére bude tiež vyjadrením úcty a vďaky jedinečnej herečke zakladateľskej generácie zvolenského divadla v jubilejnej 70. sezóne DJGT,“ dodala Raffajová.

V OBRAZOCH: Známa herečka Magda Matrtajová
4
Galéria

Foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie