Marcel Mojžiš Iné športy

Plavcom sa opäť darilo: Pokorili 45 klubov sveta!

Plutvoví plavci zo Zvolena opäť ukázali, čo v nich je! Na Svetovom pohári v Poľsku sa umiestnili ako najlepší zo Slovenska na piatom mieste a dokázali sa presadiť medzi až päťdesiatkou klubov z celého sveta. Navyše v celkovom hodnotení ženy obsadili

Plutvoví plavci z KVŠ Careta obsadili vo Svetovom pohári ako najlepší klub zo Slovenska piate miesto. U našich severných susedov sa v meste Gliwice konalo 28. až 29. apríla už štvrté kolo Svetového pohára v plutvovom plávaní.

[blockquote]Sily sa merali vo viacerých disciplínach. Súťažilo sa v plutvovom plávaní s monoplutovou, ale i v rýchlostnom plávaní pod vodou či v klasických plutvách. Medzi 50-timi klubmi z celého sveta nechýbali ani pretekári z KVŠ Careta pri Technickej univerzite vo Zvolene.[/bloc­kquote] Tí opäť potvrdili svoj talent a so ziskom 1070 bodov skončili na vynikajúcom piatom mieste. A navyše v celkovom hodnotení ženy obsadili tretiu priečku. Zo Zvolenčanov sa najviac darilo juniorovi Dávidovi Starkovi, ktorý získal dve strieborné a jedno bronzovú medailu.

[blockquote]Medzi ženami si Barbora Pohlová a Ivana Hanáková vyplávali bronzové medaily v rýchlostnom plávaní na 50-metrovej trati a štyristovke v disciplíne plutovové plávanie s monoplutvou. Striebro sa ušlo ženám aj v štafete na 4×100m, ktorej sa zúčastnili Pohlová, Chomutová, Polovinčáková a Hanáková. [/blockquote] Výborné preteky absolvoval i slovenský reprezentant Martin Andreánsky, ktorý si zaplával ďalšie dva limity na tohtoročné Majstrovstvá Európy seniorov. „Všetci zúčastnení careťáci podali výborné výkony, o čom svedčí celkové umiestnenie klubu. Perspektívou do budúcnosti pre nás sú výkony junioriek Erteľovej, Hraškovej aj Michalčákovej,“ povedal tréner Milan Valo. Zvolenčania iba nedávno medzi plaveckou špičkou skončili tretí. Viac o ich úspechu [link=http://www­.zvolen24.sk/clan­ky?extend.132464_Us­pech-Zvolencanov:-Medzi-plaveckou-spickou-skoncili-treti]čítajte TU![/link]