Plemená psov, ktoré bodujú medzi Zvolenčanmi. Je v TOP 10 aj váš domáci miláčik?

Psík je pre mnohých Zvolenčanov oddaný priateľ či osobný strážca. Nie každé plemeno je však vhodné do mesta. Viete, ktoré rasy sú u nás v súčasnosti najobľúbenejšie?

Eva Drugdová

Nedávno sme vám priniesli prehľad ulíc, v ktorých býva najviac havkáčov a teraz by sme sa radi pozreli na vychytené plemená v našom meste. Vo Zvolene je ku dnešnému dňu registrovaných vyše dvetisíc psov a z toho prevažujú najviac kríženci. Je ich až 388 a medzi Zvolenčanmi sú obľúbení zrejme kvôli ich jedinečnosti.

Klasickým bytovým psom je ale Yorkshir, ktorý je populárny aj v našom meste. Nepotrebuje veľa priestoru a k svojmu pánovi a celej rodine je veľmi prítulný. V našom rebríčku sa nachádza na druhom mieste a z tohto plemena je vo Zvolene evidovaných 236 psov.

Na počudovanie, tretie miesto obsadila rasa Nemecký ovčiak. Tento pes nie je veľmi typicky mestský, no je oddaný priateľ, ale aj ochranca a strážca. Pravdepodobne ho vlastnia väčšinou majitelia domov a vo Zvolene ich je registrovaných 124. Pozrite si však celý rebríček, do ktorého sme umiestnili najobľúbenejšie psie plemená vo Zvolene.

Poradie Plemeno Počet psov
1. Kríženec 388
2. Yorkshirský teriér 236
3. Nemecký ovčiak 124
4. Labradorský retriever 88
5. Maltézsky psík 84
6. Čivava 70
7. Jack Rasel Terier 66
8. Jazvečík 55
  Kokeršpaniel 55
9. Bígl 36
  Ši-cu 36
10. Staffordshirský bulteriér 30
  Zlatý retriever 30

V priloženej galérii si môžete pozrieť zábery psíkov od šikovnej fotografky!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame