Jozef Sliacky Hokej

Po prehre v Žiline sa Zvolen prepadol na ôsme miesto

MsHK DOXXbet Žilina – HKM Zvolen 6:3 (1:0, 2:3, 3:0)

Góly: 16. Kokavec, 30. Kokavec, 40. Stupka, 42. Horský, 46. Hreus, 46. Krčula – 27. Baláž, 34. Baláž, 36. Jurík. **Rozhodovali: **Rudý – M. Novák, Stano, vylúčení: 3:6, presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, 1084 divákov.

HKm Zvolen: Kristín – Čierny, Ďaloga, Valach, Juraško, Vosátko, Hranáč, Zuzin, Hraško – Chovan, Puchcer, Barinka – Kovář, Haščák, Faith – Marcinek, Jurík, Škoda – Leskovjansky, Otčenáš, Baláž.

Hneď v prvých sekundách vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára strelou od modrej Milovanovič. V 4. minúte mohol otvoriť skóre Faith, ale jeho strelu do odkrytej bránky Laco bravúrne zlikvidoval. Hosťom nepomohla ku gólu ani viac ako minútová presilovka o dvoch hráčov.  A tak sa radovali Žilinčania. Po strele Dlouhého, ktorú Palovčík tečoval a Kristín vyrazil, sa k puku dostal Kokavec a pre jedného z najproduktív­nejších hráčov celej ligy už nebol problém skórovať do prázdnej bránky.

Zvolen odpovedal po krásnej akcii štvrtého útoku, ktorý vyšachoval obranu vlkov a Baláž sa z ideálnej pozície spomedzi kruhov nemýlil. Do vedenia však opäť išla Žilina, keď jej tretiu presilovku využil prekvapujúcou strelou od modrej Kokavec, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Po tomto góle sa brankár hostí Kristín nechal vystriedať Škrečkom. Zvolen však dokázal onedlho odpovedať, keď sa po strele do horného rohu druhýkrát v zápase radoval Baláž. Ba čo viac, hostia išli zásluhou Juríka prvýkrát do vedenia. V poslednej minúte druhej časti mal po trme – vrme pred bránou Zvolena a úmyselnom zaľahnutí puku Leskovjanskym MsHK výhodu trestného strieľania, ktoré Stupka nekompromisne premenil.

Začiatok tretej tretiny vyšiel výborne vlkom. Po peknej akcii Horského s Drevenákom strieľal Devečka a prvý menovaný usmernil puk za chrbát bezmocného Škrečka. A navyše domáci využili druhýkrát v dueli presilovku, keď sa radoval kapitán Hreus. Skvelé predstavenie domácich pokračovalo ďalej, po prihrávke Nemca nebolo pre Krčulu problémom vsietiť do odkrytej bránky. Zvolen sa v závere už na obrat nezmohol a tak si Žilinčania po výhre v Nitre pripísali na svoje konto ďalšie body.

Po ďalšej prehre sa Zvolen prepadol na 8. miesto v tabuľke, má však zápas k dobru so slovenskou reprezentáciou do 20 rokov. Po predpokladanom víťazstve bude piaty.

**Ernest Bokroš, tréner Zvolena: **„Dnes sme mali vyššie ambície, chceli sme v Žiline bodovať. Po dvoch tretinách sme stále mali šancu vyhrať, žiaľ v tretej tretine po individuálnych chybách sme túto šancu stratili. Žilinčania po výbornom výkone si tri body zaslúžili.“

Ostatné výsledky: Nitra – Poprad 2:3 sn, Košice – Martin 6:1, Slovan Bratislava – Trenčín 1:3, Banská Bystrica – Skalica 9:2. SR 20 – Slovan Bratislava 0:6.

7. Martin 16 6 1 2 7 42:56 22

8. Zvolen 15 5 1 4 5 44:39 21 9. Nitra 16 3 2 1 10 33:49 14 10. Skalica 16 3 2 1 10 32:54 14

**V nedeľu 17. októbra hostí Zvolen predposlednú Nitru.

Zápasy 16. kola, 17. októbra: **Zvolen – Nitra, Poprad – Banská Bystrica, Skalica – Slovan Bratislava, Trenčín – Košice, Martin – Žilina.