Stanislav Černák Hokej

Na martinskom ľade stratili zvolenskí hokejisti dvojgólové vedenie. Napokon sa však tešili z výhry, keď o víťazstve rozhodol v predĺžení druhým gólom v zápase Michal Chovan.

Ilustračný obrázok k článku Po reprezentačnej prestávke sa opäť rozbehla hokejová extraliga: Pod Turcom výhra HKM až v predĺžení

Súboj desiateho s ôsmym nepriniesol v prvej tretine veľa hokejovej krásy. Bolo to najmä o bojovnosti, mužstvám chýbala presná prihrávka a viackrát premeškali pravý moment na streľbu. V úvode ohrozili Šimka Dírer a Markovič, ako prvý preveril Čecha až v 9. minúte Baláž a vzápätí Fekiač. V 11. minúte v oslabení nedotiahol do konca peknú akciu Markovič. V 13. minúte po prečíslení nevyužil veľkú príležitosť Važan. Na druhej strane Čech nemal problém s pokusmi Jakubíka a Chovana.

Po druhej tretine ešte HKM vyhrával

Ani v druhej 20-minútovke neprichádzalo zlepšenie. V 21. minúte dobre vypálil Važan a v 23. minúte aj Themár, no Šimko bol vždy na mieste. To však bolo zo strany domácich v tejto tretine všetko. V 30. minúte sa ukázal aj Jurík, ale Čech bol pripravený. V ďalšom priebehu sa hráči pozorne strážili a v útoku dlho nedokázali nič vymyslieť. Podarilo sa to až v 38. minúte Chovanovi, ktorého nahodený puk skončil v martinskej bránke a majster tak viedol po druhej tretine 1:0.

Až tretia tretina priniesla viac vzruchu. Domáci Cíger prepásol šancu na vyrovnanie v 42. minúte. Potom Chovan nezakončil sólo pred Čechom. V 45. a 46. minúte sa vyznamenal Šimko po strelách Klímu a Themára. Dvojgólový náskok pre Zvolen zabezpečil v 50. minúte P. Zuzin, ktorý premenil trestné strieľanie za faul Smreka na neho. Zvýšené úsilie domácich korunoval v 53. minúte Galamboš, keď využil presilovku. O dve minúty už bolo vyrovnané – ďalšiu presilovku zúžitkoval Matejka. Zvolen doplatil aj na to, že Brabenec a Chovan nevyužili predtým veľké šance. V 58. minúte mohol Galamboš dokonale otočiť výsledok, ale z trestného strieľania neprekonal Šimka. V predĺžení už po 17 sekundách rozhodol o dvoch bodoch pre majstra Chovan.

MHC Mountfield Martin – HKM Zvolen 2:3 pp (0:0, 0:1, 2:1 – 0:1) Góly: 53. Galamboš, 55. Matejka – 38., 61. M. Chovan, 50. P. Zuzin. Rozhodovali: Stano – Rovenský, Korba, vylúčení: 2:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 1500 divákov

Hlasy trénerov

Daniel Babka, tréner MHC: „Dlho sme doplácali na streleckú nemohúcnosť. Po vyrovnanom priebenu v závere druhej tretiny nás inkasovaný gól nalomil. Museli sme potom v šatni zvýšiť hlas a urobiť aj zmeny v zostave. Záver tretej tretiny bol dramatický. Premenili sme dve presilovky a mohli sme aj zvíťaziť. V predĺžení sme prehrali po individuálnej akcii Chovana. Pri trestnom strieľaní hostí sme protestovali proti tomu, že na ľade okrem Zuzina a Čecha zostali ešte brankár a jeden hráč Zvolena.“

Július Šupler, tréner Zvolena: „Bol to vyrovnaný zápas, ktorý priniesol veľa zlomových momentov. Za stavu 2:0 sme doplatili na vylúčenia a pripravili sme sa o víťazstvo a tri body. Som rád, že sme sa v predĺžení presadili a vyhrali. Absolutórium si zaslúži náš brankár Šimko. Citeľne nám chýbalo šesť zranených hráčov.“