Stanislav Černák Hokej

Hokejová extraliga v sezóne 2014/2015 sa pomaly prehupne do nadstavbovej časti. Základná časť mala na programe 51. kolo. Zvolenskí hráči cestovali pod hrad Matúša Čáka, kde sa im v tejto sezóne až tak nedarilo...

Ilustračný obrázok k článku Pod hradom Matúša Čáka neúspešne: Zvolenskí hokejisti nevedeli nájsť recept na brankára Konráda

V Trenčíne sa hral od úvodných minút atraktívny hokej. Prvé minúty patrili Zvolenčanom. Skóre zápasu mohol po štyroch minútach hry otvoriť Fekiač, puk však príliš nadvihol a neujalo sa ani zakončenie Juraška. Dukla prvý raz pohrozila v 7. min, Filovo zakončenie Šimka poriadne natiahlo. Skóre zápasu otvoril Mikula v 10. min, keď ťažil z dobrej práce Petrovického a do protipohybu gólmana poslal Duklu do vedenia. O vyrovnanie sa snažil Podkonický. Puk poslal do ohňa, ale odrazil sa iba pred obrancov. Aktivita na hokejkách oboch tímov pokračovala aj naďalej, no ku gólu to do prvej sirény neviedlo.

Zvolen naskočil do prostrednej časti hry útočne. Brabencovo ani Juríkovo zakončenie neskončilo v sieti a neujali sa ani presilovkové strely „bryndziarov“. Po chybnej rozohrávke Fekiača sa dvaja Trenčania rútili na osamoteného obrancu a z voleja strieľajúci Stantien prestrelil Šimka – 2:0. Hostia sa snažili čo najviac tlačiť pred bránkovisko, ale gól nevedeli streliť. V 29. min vybojoval puk pre Šišovského Nemec, ten zostal sám pred brankárom Šimkom, no puk poza betón nedokázal prepasírovať za čiaru. V 33. min Novajovský v poslednej chvíli zblokoval prihrávku súpera. O minútu sa sám na bránu rútil Melichárek, ale Šimko bol na mieste. V závere tretiny ešte netrafil prázdnu bránku tiesnený Dudáš.

V záverečnej tretine sa Zvolenu podarilo pretrhnúť stoštyridsaťmi­nútovú streleckú mizériu. Korčuľujúceho Ďalogu natlačil do vlastného brankára Habšuda a puk do siete dorazil Bortňák. Dvojgólové vedenie chcel Dukle prinavrátiť Mikula. Bekhendové zakončenie skončilo iba na tele Šimka. V záverečnej desaťminútovke sa o vyrovnanie snažil Puliš, zvolenský strelec ale spomedzi kruhov úspešný nebol. V záverečných minútach si Dukla držala súpera na dištanc a s prehľadom ubránila jednogólové víťazstvo.

Hlasy trénerov:

Roman Stantien, tréner HK Dukla Trenčín: „Dovolím si povedať, že Zvolen bol v prvej tretine aktívnejší a mal viac gólových príležitostí, ale Konrád znova potvrdil svoju skvelú formu. Paradoxne sme sa dostali do vedenia a počas vlastného oslabenia sme zvýšili na 2:0. Následne boli šance na oboch stranách, no dominovali brankári. V závere sme dali Zvolenu šancu, keď znížil, ale podarilo sa nám ukončiť zápas podľa predstáv. Chlapcom musím za dnešný výkon poďakovať.“

Josef Turek, tréner HKm Zvolen: „Myslím si, že dnes sme mohli vidieť vyrovnaný zápas. V prvej časti sme mali pomerne veľa striel, no nedokázali sme nájsť recept na brankára Konráda. Zlomový okamih zápasu bol keď sa Trenčín dostal do brejku počas vlastného oslabenia a zvýšil na 2:0. Súperovi sme sa priblížili kontaktným gólom, ale celkovo sme sa málo tlačili do bránky a našej hre chýbal dôraz. Domácemu mužstvu musím pogratulovať k víťazstvu.“

Dukla Trenčín – HKM Zvolen 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 10. Mikula (Petrovický, Hlinka), 23. Stantien (Šišovský) – 46. Bortňák (Ďaloga). Rozhodovali: D. Konc – Výleta, Sčensný, vylúčení: 3:0, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0.