Hokej

Podkonický zotrvá vo Zvolene. Bude zastávať viacero funkcií

Zámerom vedenia klubu i Podkonického je efektívne prepojenie všetkých funkcií, ktorého výsledok má byť výchova a zapracovanie nádejných talentov pre seniorský tím Zvolena a taktiež koordinácia mládežníckych trénerov.

Ilustračný obrázok k článku Podkonický zotrvá vo Zvolene. Bude zastávať viacero funkcií
Zdroj: TASR

Andrej Podkonický nebude v sezóne 2020/2021 pôsobiť ako hlavný tréner hokejistov HKM Zvolen. V klube však zotrvá a bude v ňom zastávať viacero funkcií. Majster Slovenska z roku 2013 sa v A-tíme ujme postu druhého asistenta, zároveň sa stane hlavným trénerom juniorského tímu Zvolena a šéftrénerom mládeže HKM.

Zámerom vedenia klubu i Podkonického je efektívne prepojenie všetkých funkcií, ktorého výsledok má byť výchova a zapracovanie nádejných talentov pre seniorský tím Zvolena a taktiež koordinácia mládežníckych trénerov.

„Sme veľmi radi, že sa Andrej napriek niekoľkým ďalším ponukám rozhodol pre zotrvanie v našom klube. Ja osobne si iného trénera ako jeho, Zvolenčana, so svojimi zahraničnými hokejovými a už aj reprezentačnými trénerskými skúsenosťami na tejto pozícii neviem predstaviť. Môžeme tak kontinuálne pokračovať v nastavenom smerovaní mládeže, vytvorením fungujúceho systému pri výchove kvalitných zvolenských odchovancov. Andrej už v uplynulom období mládeži výrazne pomáhal aj ako tréner seniorského tímu, keď spolupracoval na skills tréningoch a tiež s ostatnými mládežníckymi trénermi. Bude to jeho prvá väčšia skúsenosť s vedením mládeže na klubovej úrovni a sme presvedčení, že sme sa rozhodli správne. Všetci mu držíme palce," uviedol pre oficiálnu webovú stránku Zvolena Podkonického bývalý spoluhráč a súčasný riaditeľ mládeže HKM Lukáš Jurík.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie