Martin Károly Iné športy

Pohár pre Maníka, majstrom kraja Papanetz

Vo zvolenskej reštaurácii Centrum sa v sobotu 17. decembra uskutočnil tradičný vianočný open turnaj v bleskovom šachu o Pohár predsedu Miestneho zväzu SDKÚ vo Zvolene, spojený s Majstrovstvami Banskobystrického kraja v bleskovom šachu.

Za šachovnice si zasadlo 72 súťažiacich, medzi ktorými nechýbali registrovaní šachisti, ale zahrali si aj rekreační šachisti, ženy a mládež,“ informoval nás riaditeľ turnaja Igor Longauer.

Hralo sa švajčiarskym systémom na 9 kôl podľa pravidiel FIDE pre bleskový šach.“ Po niekoľkohodinovom zápolení mohli organizátori vyhlásiť víťazov. Pohár prevzal z rúk predsedu Miestneho zväzu SDKÚ vo Zvolene Petra Nováka Mikuláš Maník (TJ Inbest Dunajov), ktorý získal 8,5 b. Na druhom mieste skončil Juraj Druska (Liptovská Šachová Škola) 7,5 b, pred Jurajom Borikom (SKS Dubnica n/V) 7,5 b. V kategórii žien bola najúspešnejšia Anna Hrivnáková (ŠK Turčianske Teplice) 3,0 b.

Majstrom Banskobystrického kraja sa stal Peter Papanetz (FTC Filakovo) 6,5 b (celkové umiestnenie v turnaji: 6. miesto), pred Pavlom Valuškom 6,0 b (9.) a Ondrejom Vacekom (obaja TJ Slávia TU Zvolen 6,0 b (10.).

Podujatie otvoril známy priaznivec športu, poslanec Národnej rady SR Jozef Mikuš a prednosta Obvodného úradu vo Zvolene Štefan Schnitzer, pričom obaja vo svojich príhovoroch popriali súťažiacim športové úspechy.

Text a ilustračné foto: Martin Mázor