V pondelkovom zápase 25. kola Tipos extraligy zvíťazili hokejisti Zvolena nad Banskou Bystricou 5:4 po predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Pohronské derby prinieslo 9-gólovú prestrelku: O víťazovi sa rozhodlo až v predĺžení
Zdroj: TASR /Ján Krošlák

Zvolenčania posilnení o obrancu Kotvana s reprezentačnými skúsenosťami lepšie zvládli prvú tretinu. No úvodnú šancu mali Bystričania, Winguist neuspel pred Rahmom v prvej minúte, v druhej rovnakú situáciu nezvládol na opačnej strane Tibenský. Stav sa napokon menil v štvrtej minúte po prieniku Bondru, keď sa z dorážky presadil Mikúš – 1:0. Po nevyužitej presilovke hostí mohlo byť v desiatej minúte 2:0, avšak Stupka strieľal zblízka do žŕdky. Domáci taktiež nevyužili presilovku, no mrzieť ich to príliš nemuselo, pretože v 15. minúte Kubka pálil od modrej a ujal sa teč Kelemena. Mikúš potom mohol z prečíslenia pridať ďalší presný zásah, ak by nemieril vedľa bránky. Zvolen však do prestávky stihol pridať tretí gól, konkrétne osem sekúnd pred klaksónom po krížnej prihrávke Melancona cez celé pásmo presne mieril voľný Nuutinen – 3:0.

V druhej tretine Banskobystričania zvýšili aktivitu, ale mohli pykať z rýchlych kontier súpera, po jednej takej neuspel pred Belányim Kelemen. Hokejistom spod Urpína to vyšlo v 26. minúte, do útočnej tretiny sa predral Jakub Sukeľ a z medzikružia spoza hráča precízne vystrelil – 3:1. Zníženie na 3:2 privodil v presilovke Faško-Rudáš z kruhu, keď predtým po strele Žiaka zvonila žŕdka na bránke Rahma. Domáci odpovedali rovnako v presilovke, z dvoch metrov sa presadil pohotový Kelemen – 4:2. Hostia sa nepoddávali a znovu dokázali znížiť- Po dravom prieniku Bretona a jeho strele zamietol puk pred bránkoviskom Kabáč – 4:3. Zvolenčanov potom mohli mrzieť dve nevyužité presilovky v rade, v nich mali dobré príležitosti najmä Kelemen a Nuutinen. Prišiel trest, v 39. minúte vyrovnal na 4:4 z prečíslenia po prihrávke Tamášiho Faško-Rudáš.

V tretej tretine sa snažili predovšetkým domáci prikloniť misku váh na svoju stranu piatym gólom, no sprvu chýbala vyložená šanca. Strely Puliša a Nuutinena Belányi pokryl, pozorný bol aj pri teči Kelemena. Až v 47. minúte sa ocitol v tutovke Mikúš, no trestuhodne netrafil odkrytú bránku. Neskôr mal podobnú možnosť Bondra, no ani on nemenil skóre. Mrzieť potom mohla Puliša strela z prečíslenia päť minút pred koncom tohto dejstva, keď sa opäť predviedol skvelý gólman HC '05. Bystričania hrali dobre v obrane a odmenou im bolo predĺženie, v ňom však rýchlo inkasovali, pretože Kelemen sa predral dopredu, vystrelil a Betker pred odkrytou svätyňou nezaváhal – 5:4.

HKM Zvolen – HC '05 Banská Bystrica 5:4 pp (3:0, 1:4, 0:0 – 1:0)

• Góly: 4. J. Mikúš (Puliš, R. Bondra), 15. Kelemen (Kubka, Stupka), 20. Nuutinen (Melancon, Zuzin), 30. Kelemen (Puliš. J. Mikúš), 61. Betker (Kelemen, Nuutinen) – 26. J. Sukeľ, 29. Faško-Rudáš (Lamper, Žiak), 32. Kabáč (Breton), 39. Faško-Rudáš (Tamáši, Lamper)
  • Rozhodovali: Baluška, Žák – J. Konc ml., D. Konc ml.
  • Vylúčení na 2 min: 4:6
  • Presilovky: 1:1
  • Oslabenia: 0:0
  • bez divákov
  • Zvolen: Rahm – Hraško, Betker, Melancon, Ivan, Kotvan, Kubka, Meliško – Puliš, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Helewka, Zuzin – Stupka, Tibenský, Kelemen – Chlepčok, Gubančok, Marcinek
  • Banská Bystrica: Belányi – Žiak, Ďatelinka, Breton, Crevier-Morin, Petrinec, Demo – Lamper, D'Aoust, J. Sukeľ – Faško-Rudáš, Winquist, Mistele – Marek Sloboda, Tamáši, Kabáč – Vybíral, O. Giertl, Vyhonský

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.