Aktualizované Hokej

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili vo štvrtkovom zápase 47. kola Tipos extraligy nad HC´05 Banská Bystrica 3:2 po nájazdovom rozstrele.

Ilustračný obrázok k článku Pohronské derby prinieslo vyrovnanú hokejovú drámu: Rozhodlo sa až v nájazdoch, FOTO
8
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Prvá tretina bola bohatá na šance. V piatej minúte nevyužil sólo domáci Stupka, ale majster sa napokon presadil v presilovke. Mikúš síce strieľal nad bránku, ale puk sa od zadného mantinelu odrazil pred ňu a korčuľou vlastného gólmana prekvapil Kostromitin – 1:0. Bystričania nevyužili 85 sekundovú výhodu piatich proti trom. Po nej na opačnej strane pálil z uhla do žŕdky Török. Hostia mohli vyrovnať, ak by sa sám pred Rahmom presadil Berger. Zvolen nevyužil druhú presilovku, keď Mikúš netrafil odkrytý priestor Weningerovej svätyne, a navyše inkasoval, pretože pošmyknutie Kriegera dokonale využil Gabor – 1:1. Bystričanov môžu mrzieť dva nevyužité úniky Ščerbaka, pri prvom ruský útočník trafil hornú žŕdku, pri druhom mu v účinnejšej koncovke zabránil stíhajúci protihráč. Veľkú šancu mal z prečíslenia i Vašaš, sám pred Rahmom pohorel.

Na začiatku druhej tretiny mali možnosť presilovky hráči spod Urpína, dve šance nevyužil Gabor a prišiel trest. V oslabení sa podarila parádna strela Hraškovi spoza kruhov a bolo 2:1. Hosťom sa potom zranil obranca Žiak a rotovať tak museli už iba piati zadáci HC ´05. Zvolenčania mrhali dobrými presilovkami, Weningera v nich nepokorili Puliš, Zuzin a Leskinen. Naopak opäť padol gól v oslabení. Únik využil v 39. minúte Berger, takže do šatní na druhú prestávku odchádzali mužstvá za stavu 2:2.

V tretej tretine sa najprv predviedol bystrický útočník Výhonský, predral sa pred Rahma, no nevyzrel na neho. Viac príležitostí mali domáci hokejisti. Meliško z dobrej pozície mieril tesne vedľa a Puliš neuspel zblízka. Majster potom nevyužil ďalšiu presilovku, sršal aktivitou, ale ´barani´ dobre bránili a pomohli im neskôr aj dve žŕdky, prvá zvonila po koncovke Kriegera z uhla a druhá po strele Leskinena spomedzi kruhov. V poslednej minúte bystrický center Tamáši narobil vetry obrane HKM, no Rahma nepokoril. Duel teda dospel do predĺženia, v ktorom znovu pomohla Weningerovi žŕdka po strele Haina. Dvakrát sa zoči – voči gólmanovi HC ´05 nepresadil Viedenský, takže o víťazovi sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch, v nich mali viac šťastia Zvolenčania, dva body zariadila svojmu tímu nová posila Osterberg.

Podrobné štatistiky a hlasy po zápase nájdete na ďalšej strane.