Jakub Forgács Správy

Poľadovica vo Zvolene narobila problémy vodičom i chodcom. Na urgente skončili desiatky ľudí

Vo zvolenskej nemocnici ošetrovali jeden úraz za druhým. Po štvrtkovej poľadovici zaznamenali aj zranenia, pre ktoré museli byť pacienti hospitalizovaní.

Ilustračný obrázok k článku Poľadovica vo Zvolene narobila problémy vodičom i chodcom. Na urgente skončili desiatky ľudí
20
Galéria
Zdroj: TASR

Mnohí Zvolenčania sa vo štvrtok ráno doslova šmýkali do školy či práce. Mrznúci dážď sa postaral o poľadovicu nielen v našom meste, ale problémy narobil na celom Slovensku.

Viacerí Zvolenčania skončili s úrazmi v nemocnici. „V Nemocnici Zvolen za 24 hodín 9. januára 2020 ošetrili na urgentnom chirurgickom príjme 77 ľudí, ktorí utrpeli zranenia v súvislosti so silnou poľadovicou. Z toho bolo hospitalizovaných 15 pacientov, ktorí sa postupne riešia operačne,“ uviedla pre spravodajský portál Zvolen 24 Martina Pavliková, hovorkyňa spoločnosti Agel, ktorá zvolenskú nemocnicu spravuje.

Ako ďalej uviedla, pacienti sú prevažne starší ľudia. „Najčastejšie prevládali úrazy krčka bedrového kĺbu, zápästia, ale aj úrazy hlavy. Boli spôsobené následkom pádu,“ pokračovala Pavliková.

„Smutný je prípad staršieho pacienta, ktorý šťastne absolvoval cestu na poštu a späť napriek poľadovici. V zmienený deň sa však ešte rozhodol ísť znovu von, pričom pri páde utrpel už druhú zlomeninu krčka bedrového kĺbu,“ dodala.

V priloženej fotogalérii nájdete zábery poľadovice z celého Slovenska!

Foto: ilustračné

Poľadovica na Slovensku
20
Galéria
Zdroj: Polícia SR - BB kraj
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie