Správy

Policajné cvičenie v Lešti: Rukojemníkmi i záchranármi boli bystrickí študenti, VIDEO

Na cvičení sa podieľali aj príslušníci špeciálnej jednotky Lynx Commando, zásahová jednotka zo Sobraniec i českí kolegovia zo zásahovej jednotky Stredočeského kraja.

Zdroj: Facebook

Vo Vojenskom výcvikovom stredisku Lešť sa v uplynulých dňoch uskutočnilo cvičenie policajtov pohotovostných útvarov jednotlivých krajských riaditeľstiev z celého Slovenska. Podieľali sa na ňom aj príslušníci špeciálnej jednotky Lynx Commando, zásahová jednotka zo Sobraniec i českí kolegovia zo zásahovej jednotky Stredočeského kraja. Informovala o tom v nedeľu na sociálnej sieti banskobystrická polícia.

„Všetci spoločne museli spojiť sily a dotiahnuť do úspešného konca rukojemnícku drámu, pri ktorej ozbrojený páchateľ ohrozoval životy zajatých ľudí a viacerých zranil,“ uvádza polícia, ktorá na facebookovú stránku zavesila aj video. Na priebeh cvičenia dohliadali experti policajného výcviku.

Do cvičenia sa zapojili aj študenti Fakulty zdravotníctva Slovenskej zdravotníckej univerzity v Banskej Bystrici. Časť z nich si „zahrala“ úlohu rukojemníkov, ďalší záchranárov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie