Peter Handzuš Hokej

Poprad vo Zvolene prehral. Vabank v závere hosťom nevyšiel

Hostia zvýšili obrátky až v samom závere zápasu proti Zvolenu. Dva zlepené góly Popradčanov v 58. a 59. minúte mohli Zvolenu skomplikovať zisk troch bodov. Kamzíci sa však netešili. V samom závere rozhodol gólom do prázdnej popradskej brány Zuzin.

Ilustračný obrázok k článku Poprad vo Zvolene prehral. Vabank v závere hosťom nevyšiel

Podľa tabuľky sa dalo usudzovať, že Zvolenčania svojho súpera prevalcujú, no na jednoznačný priebeh sa veľmi rýchlo zabudlo. Možno aj viaceré zranenia extraligového lídra trochu pribrzdili, po dvoch tretinách však viedol o dva góly a zápas si dobre rozohral. V úvodnej dvadsaťminútovke sa v 8. min presadil strelou ponad lapačku v presilovke Podkonický a opäť korunoval známy signál rytierov spod Pustého hradu, s krížnou nahrávkou Brabenca. Zvolenčania sa pribrzdili hlavne vylúčeniami, Lukáš Jurík nazbieral až šesť trestných minút za sebou, no hostia vyšli strelecky naprázdno. V 6. min zaujal z ich strany prienik Paločka a dorážka posily Smotrilu, v 10. min Štrbák zblízka márne pretláčal puk za bránkovú čiaru a Jáchyma o minútu neskôr vychytal nepriestrelný Šimko v bránke. Na druhej strane gólman hostí Westlund si taktiež poradil s niektorými komplikovanými situáciami, pomohla mu aj žŕdka, keď vzápätí v 8. min zázračne zlikvidoval dorážku Brabenca.

Druhá tretina zapôsobila chaoticky, Popradčania sa nechali vylučovať, čo bola voda na mlyn Zvolenčanom. V 25. min Méry popri vyrážačke pridal druhý gól, domáci sa pevne nasmerovali na trojbodové víťazstvo, piate vzájomné v sezóne, a hostia len márne dobýjali bránku. Spytovať svedomie si mohol Klouda v 21. min, šancu na gól mal aj Balán v 29. min, Klouda potom mieril stojac voľný pri žŕdke nepresne a v 39. min tiesneného Buca uzemnil v nájazde brankár Šimko.

V tretej tretine ‚kamzíkom‘ nič iné nezostávalo, len čo najskôr streliť kontaktný gól. Opticky pridali a Zvolenčania zasa čakali na účinný brejk. Trestnú lavicu si hostia opäť ‚obľúbili‘, Brejčák a Klouda svojich oslabili, ubrali sa o štyri minúty nátlaku i o nádej viac súpera potrápiť. V 53. min takmer vrátil Porpad do zápasu Tomas, aj v tejto situácii sa ukázal Šimko a keď v 53. min Ďaloga odrazený puk po prihrávke M. Juríka namieril za chrbát Westlunda, bolo v podstate po zápase. Čestný úspech strelil za hsotí v 58. min po individuálnom prieniku Hvila, čisté konto Šimka však zmazal príliš neskoro. Menšiu drámu v závere spôsobilo ešte vylúčenie Podkonického, navýšená o power play 108 sekúnd pred koncom. V 59. min ešte Buc znížil na rozdiel jedného gólu, no pri pokračujúcej power play spečatil víťazstvo Zvolena do prázdnej bránky P. Zuzin.

HKM Zvolen – HK Poprad 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Góly: 8. Podkonický, 25. Méry, 53. Ďaloga, 60. P. Zuzin – 58. Hvila, 59. Buc. Rozhodcovia P. Jonák – Kacej, Návratek, vylúčení 5:8, navyše Balán (Poprad) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky 1:1, v oslabení 0:0, zmeny: 12. bez Špeldu (Poprad), 2035 divákov.

HKM Zvolen: Šimko – Pichnarčík, Juraško, Novajovský, Mucha, Šiška, Výborný – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, L. Jurík, Chovan – Puliš, M. Jurík, Ďaloga – Méry, Ľ. Zuzin, Čanky
HK Poprad: Westlund – Šterbák, D. Brejčák, Kovačevič, Jáchym, Fabian, Špelda, Kurali, Smotrila – Vandas, Klouda, Hvila – Tomas, Balán, Sabolič – Buc, Vaic, Jabrocký – Paločko, S. Takáč, Gríger