Jakub Forgács Hokej

Pre Zvolen sa sezóna skončila: V Nitre padli všetky góly v prvej tretine

Hokejisti HK Nitra sa stali prvými finalistami Kaufland play off Tipos extraligy. V pondelkovom šiestom semifinále zdolali na domácom ľade obhajcov titulu zo Zvolena 2:1 a celú sériu vyhrali 4:2 na zápasy.

Ilustračný obrázok k článku Pre Zvolen sa sezóna skončila: V Nitre padli všetky góly v prvej tretine
65

Úvodná tretina bola bohatá na šance. Už v 3. minúte sa ujala nenápadná strela hosťujúceho Kotvana, ktorý od modrej čiary prepálil O’Connora. V 7. minúte mohol vyrovnať skóre domáci Buček, avšak pred poloprázdnou bránou zaváhal. V 10. minúte sa nepresadil v dobrej šanci ani Rockwood, to ale Nitranov mrzieť nemuselo. O minútu neskôr sa v početnej výhode presadil ôsmym gólom v play off Hrnka, ktorý s prispením Rahma využil presilovku. V ďalšom priebehu prvej tretiny podržal Nitru brankár O’Connor, ktorý v 13. minúte efektným zákrokom zabránil letiacemu puku, aby skončil v bráne. To dalo možnosť „Corgoňom“ potvrdiť známe pravidlo, nedáš-dostaneš. V 15. minúte poslal Nitru do vedenia Krivošík.

Druhá tretina priniesla opatrnejšiu hru z oboch strán. V polovici tretiny mali „Bryndziari“ výhodu presilovej hry štyroch proti trom, no pri jej realizácii sa príliš ponúkali a pri zakončení viackrát zaváhali. V 37. minúte mohol dať na rozdiel dvoch gólov Rockwood, ale jeho teč Rahm zneškodnil.

Zvolenčania sa snažili z posledných síl zmazať jednogólové manko. Blízko ku gólu boli hostia v 47. minúte, keď puk zastal opretý o bránkovú konštrukciu. Dôraz chýbal Zvolenu aj v 50. minúte pri Saracinovej dorážke. Hostia skúsili ešte záverečný vabank, no domáci už obetavou hrou nedovolili, aby Zvolen vyrovnal. Nitra tak postúpila do finále.

Podrobné štatistiky a hlasy po zápase nájdete na ďalšej strane.